25 kolejka III ligi gr. II Łączy nas piłka KS Stolem Gniewino - Klub Piłkarski Starogard 1:0

W sobotnie popołudnie nasza drużyna mierzyła się z sąsiadem w ligowej tabeli - zespołem KP Starogard Gdański. Przed tym spotkaniem gospodarze jak i goście mieli na swoim koncie po 30 punktów. Drużyna Stolema w tym meczu musiała sobie radzić aż bez trzech nominalnych środkowych pomocników - Klareckiego, D. Patelczyka i Sobczyńskiego. Duet w środku pola w tym meczu stworzyli Wachowiak oraz Kotwica. Od początku meczu inicjatywę przejęli goście, którzy stwarzali sobie dużo groźniejsze sytuacje do strzelenia bramki. Jeśli chodzi o drużynę Stolema to w pamięć kibiców mogła zapaść sytuacja z 32 minuty kiedy to Wachowiak prostopadłym podaniem w pole karne uruchomił Oskara Ryka, piłka jednak powędrowała obok bramki. W drugiej połowie drużyna Stolema skutecznie neutralizowała zapędy gości, jednak sytuacja z 61 minuty sprawiła, że sympatycy gospodarzy wstrzymali oddech. Błąd w rozegraniu pod bramką sprawił, że drużyna ze Starogardu znalazła się w wyśmienitej sytuacji do objęcia prowadzenia, jednak napastnik gości z około 7 metrów nie trafił w światło bramki. W 73 minucie aktywny w tym spotkaniu Mateusz Wachowiak był blisko zdobycia bramki jednak jego strzał obronił bramkarz gości, a dobitkę Kamila Patelczyka tuż przed linią wybił obrońca KP. To co nie udało się kilkanaście minut wcześniej udało się tuż przed końcem regulaminowego czasu gry. Rzut wolny w 89 minucie w okolicy z lewej strony boiska, do piłki podbiegł kapitan Mateusz Wachowiak i jego mocne uderzenie spowodowało, że bramkarz gości był w stanie odbić piłkę jedynie przed siebie, pierwszy do niej do dobiegł Michał Wiśniewski, którego strzał dał naszej drużynie 3 punkty.