28 kolejka 3 ligi: KS Stolem Gniewino - Kluczevia Stargard 3:1

W sobotę, 7 maja, nasza drużyna podjęła na swoim boisku, zajmującą aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli, Kluczevię Stargard. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem. Naszej Drużynie udało się strzelić aż trzy bramki. Pierwszą zdobyliśmy w 8 mej minucie meczu. Dośrodkowanie Patrzykąta z prawej strony boiska zamienił w bramkę Dawid Patelczyk. Przewaga utrzymywała się do 51 minuty, goście zdobyli gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Remis potrwał zaledwie do 6o minuty kiedy to Michał Wiśniewski wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Zaś w 65 minucie spotkania Mateusz Wachowiak, po sprinterskim pojedynku z obrońcami, pewnie wyprowadził na dwubramkowe prowadzenie.

Trener Jerzy Jastrzębowski tak skomentował to spotkanie:

" Obawiałem się tego meczu. Mówiłem zawodnikom, że oni zdobyli 14 a my 15 punktów, także praktycznie byliśmy na tym samym poziomie. Dlatego tym bardziej cieszą punkty zdobyte w tym meczu. Myślę, ze dodaliśmy sobie głęboki oddech, ale ja zawsze będę powtarzał, że póki nie nie usłyszę, że utrzymanie jest pewne trzeba grać do końca. Teraz czekają nas trudne mecze, zresztą w tej lidze nie ma łatwych, także punkty bardzo cieszą, ale myślę, że szczególnie postawa zespołu po osiągnięciu 1:1 pokazała wyraźną przewagę, mieliśmy jeszcze kilka świetnych sytuacji. Cieszę się również, że Wachowiak strzelił bramkę, bo to bardzo ważne dla niego - kołyska - cieszymy się.