Weekend 15-16 kwietnia

1. 3 Liga 24 Kolejka Grupa 2

🔴 Stolem Gniewino vs. Vineta Wolin 1:1

Mecz 24 kolejki zakończył się wynikiem 1:1. Naszej drużynie udało się zdobyć bramkę w 20 minucie spotkania i jej autorem był Kamil Patelczyk. Szczęśliwy dla nas wynik udało się utrzymać do 86 minuty spotkania. Po zagraniu ręką sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Gości, który skutecznie wykorzystał, doprowadzając do remisu Kuba Ostrowski. Po tym spotkaniu możemy sobie dopisać tylko jeden punkt, co daje nam 14 miejsce w tabeli z bilansem 22 punktów

Skład: Depka - Patrzykąt, Kotwica, Goliński, Balewski - Wachowiak (c), Klarecki, Sobczyński, Tomasiewicz, Soboczyński (Gułajski) - Patelczyk (Dampc)

Rezerwowi: Leszczyński, Tomczak, Wiśniewski, Jeżowski, Bartlewski

2. A klasa

🔴 SOLAR WŁADYSŁAWOWO - STOLEM II GNIEWINO (0:2) 3:6

17 kolejka Gdańsk: Klasa A "KEEZA" Grupa 1 - 15 Kwietnia 2023 15.00
Wygrana z liderem !!!! 13 z rzędu mecz bez porażki !!! 💪💪💪
Udany debiut Filipa Wachowskiego i Macieja Bilińskiego (Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Rocznik 2007) BRAWO PANOWIE!!! 💪💪💪

17' 0 - 1 ⚽ Jank asysta Laddach
37' 0 - 2 ⚽ Gawiński asysta Kątny
51' 1 - 2  Bramka Solar
53' 2 - 2  Bramka Solar
58' 2 - 3  Karny Lesner (faulowany w polu karnym Hebel)
74' 3 - 3  Bramka Solar
76' 3 - 4 ⚽ Białk asysta Gawiński
81' 3 - 5 ⚽ Białk asysta Kątny
83' 3 - 6 ⚽ Białk asysta Jank

Skład: Świtała, Jank, Wachowski, Miotk, Napieraj, Gołda - (46'Misielak), Laddach - (85'Biliński), Lesner - (68'Białk), Kątny, Hebel Ł, Gawiński, Kurzyk, Mallek, Markowski, Hebel S.

3. Junior B2 - rocznik 2007

Relacja Tomasza Kotwicy.
Słodko - gorzka niedziela najstarszych drużyn Szkoły Mistrzostwa Sportowego

🔴 SMS Stolem Gniewino - GTS Pruszcz Gdański 5:2 (3:2)

Liga wojewódzka
W pierwszej części spotkania goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i zmusili nas do maksymalnego wysiłku. Gola na 1:1 strzelił Artur Wasilewski pewnie wykorzystując rzut karny. Na 2:2 trafił Maciej Biliński wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po kapitalnym prostopadłym podaniu Huberta Jankuniec. Tuż przed przerwą na prowadzenie wyszliśmy za sprawą pięknego loba Norberta Lemke. W drugiej połowie przejęliśmy kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i dobrą grę udokumentowaliśmy dwoma trafieniami. Najpierw gola strzelił Nikodem Hinc po kolejnym podaniu za plecy obrońców autorstwa Dominika Piask, a wynik ustalił David Szreder strzałem głową 👏

Bramki i asysty:
⚽ Wasilewski Artur
⚽ Biliński Maciej as. Jankuniec Hubert
⚽ Lemke Norbert as. Vlig Piotr
⚽ Hinc Nikodem as. Piask Dominik
⚽ Szreder David as. Hinc Nikodem

Skład: Sobieraj, Petryk, Wasilewski, Szreder, Vlig (Hinc 46'), Osiecki, Biliński, Hinca, Mielguj (Piask 46'), Lemke, Jankuniec (Potrawka 70').

🔴 SMS Stolem Gniewino - AP KP Gdynia 1:2 (0:1)

Grupa 1 Gdańsk roczniki 2007 i 2008
Trudne spotkanie, w którym w zdecydowanej większości byliśmy w ataku pozycyjnym. Wymienialiśmy sporo podań starając się przedostać pod pole karne przeciwnika, jednak klarownych okazji było jak na lekarstwo. Do przerwy tracimy bramkę po rzucie z autu. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Tracimy bramkę po rzucie wolnym i błędzie w komunikacji. Gola kontaktowego strzelił Alan Potrawka wykorzystując podanie prostopadłe Michała Wojciechowskiego i do końca meczu walczyliśmy, żeby doprowadzić do remisu. Tym razem się nie udało, gratulacje dla drużyny gości. 🤝

⚽ Potrawka as. Wojciechowski
Skład: Dampc, Kloka (Piask 46'(Sobolewski 75'), Bojke, Nurek, Pleger (Maciejewski 65'), Marzejon, Kupc, Wos (Szymerowski 65'), Krefta (Wojciechowski 75'), Potrawka, Bhemke (Vlig 46')

4. Trampkarz C2 - rocznik 2009 - Liga Wojewódzka JC1

Relacja Trenera Krzysztofa Jezierskiego

🔴 AS Piłeczka Pruszcz Gd. - SMS Stolem Gniewino 1-2 (1-1)

Cenne zwycięstwo wywozimy z Pruszcza Gd. pokonując tamtejszą Piłeczkę 2-1(1-1).
Mecz w dużej mierze toczył się przy naszej dominacji, jednak rywale bardzo niebezpiecznie kontrowali i w końcówce byli blisko strzelenia wyrównującej bramki.

Skład: Potrykus, Bladowski, Bistram, Kwella, Stanasiuk, Albecki, Wierziński, Pruchniewicz, Reszke, Wojciechowski Maks, Thiel oraz Sobiecki, Cieszyński, Miedzielec, Małysz, Rumpza, Dampc.

Bramki:
1-0 Albecki ⚽ Wojciechowski Maks
2-1 samobójcza  Kwella 🔴🟡🔵

5. Trampkarz C2 - rocznik 2009

Relacja Trenera Jakuba Przybylskiego

🔴 SMS Stolem Gniewino 6-1 WKS Gryf Wejherowo

W sobotę o poranku świetny występ zaliczyli nasi zawodnicy, którzy w atrakcyjny sposób budowali akcje ofensywne, co przełożyło się na sporą ilość zdobytych goli. Początek spotkania mógł jednak ułożyć się inaczej, jednak rzut karny obronił nasz bramkarz Marceli Zielonka. Podczas tego meczu najbardziej cieszy fakt, że chłopcy pokazali ofensywny football oparty na ataku pozycyjnym, co było naszym przedmeczowym założeniem, które zostało w pełni zrealizowane i podsumowane pięknymi golami Kacpra Pięty zza pola karnego oraz lobem, który wykonał Konrad Czwatschka. Dziękujemy drużynie gości, a naszym zawodnikom gratulujemy zwycięstwa 🤝💪

6-0 Czwatschka (Tokarz)

✅ Skład: Zielonka, Mazurek, Dawidowski, Weltrowski, Pięta, Springman, Sibiga, Tokarz, Vlig, Jarzyna, Czwatschka, Milewczyk, Bistram, Stefański, Skrzypkowski

🔴 Stolem Gniewino 5-0 Bałtyk Gdynia

W meczu na szczycie podejmowaliśmy u siebie wicelidera tabeli, zapowiadało się więc na ciekawe widowisko. Nie zawiedliśmy się, bo mecz był zacięty, czuć było stawkę spotkania, co przełożyło się na nieco chaotyczną grę obu zespołów na początku rywalizacji. Jednak to nam udało się zdobyć pierwszego gola i z biegiem czasu przejąć inicjatywę na boisku. Wysoką skutecznością popisał się Nikodem Tabor kompletując hat-tricka i zaliczając asystę. Na pochwałę zasłużyli dziś wszyscy zawodnicy, którzy włożyli wiele wysiłku w grę defensywną, czego efektem jest zachowanie czystego konta w meczu z silnym przeciwnikiem. Dziękujemy drużynie gości a naszym zawodnikom gratulujemy zwycięstwa. 🤝💪

⚽ Bramki i asysty 🦶
1-0 Wejher (Patelczyk)
2-0 Tabor
3-0 Tabor (Wiśniewski)
4-0 Sułkowski (Tabor)
5-0 Tabor

Skład: Reszka, Wiśniewski, Patelczyk, Świątek, Szulist, Spławiński, Tabor, Sułkowski, Kowalewski, Baranowski, Wejher, Mazurek, Vlig, Pięta, Springman, Wittbrodt
🔴🟡🔵

Młodzik D2 - rocznik 2010

Relacja Trenera Michała Morgiela:

🔴 Orkan Rumia 2:6 SMS Stolem Gniewino

W dniu dzisiejszym udaliśmy się do Rumii gdzie zmierzyliśmy się z tamtejszym Orkanem. Pierwsza połowa koncertowa i pewne prowadzenie 4:0. Druga odsłona bardziej wyrównana, w której to tracimy pierwsze dwa gole w rundzie wiosennej. Z całego przebiegu spotkań jesteśmy zadowoleni i wywozimy cenne 3 pkt.

🔴 Sparing z AP Cassubian - rocznik 2014

Dzisiaj o 17:30 na sztucznej murawie w Gniewinie drużyna Żaków F1 rozegrała bardzo pożyteczny sparing z dobrze nam znaną drużyną Cassubiana. Graliśmy w systemie 6+1 na zasadach Orlika. Gra w tej formule to w dalszym ciągu dla nas nowość, większe boisko, większe bramki, więcej zawodników na murawie. Mimo to, nasza drużyna zaprezentowała się z dobrej strony na tle mocnego rywala.

Zagraliśmy w składzie:
Maciej Wieczorek, Maciej Mędrycki, Maciej Warych, Szymon Gaffke, Szymon Potrykus, Szymon Ladach, Szymon Gołębiowski, Fabian Klas, Antoni Socha, Igor Olchawa, Leon Gackowski, Bartosz Ladach

🔴 Sparing z Błękitnymi Wejherowo - rocznik 2014

Dzisiaj o 10:00 w Wejherowie drużyna Żaków F1 zagrała sparing jedną z drużyn rocznika 2014 Błękitnych Wejherowo. Zagraliśmy w systemie 6+1, w którym obie drużyny stawiają swoje pierwsze kroki. W naszej drużynie wzięło udział 11 zawodników, podczas półtorej godziny meczu praktycznie każdy grający miał okazję zagrać na każdej pozycji, od środkowego obrońcy po pomocnika, skrzydłowego czy środkowego napastnika. Dziękujemy trenerowi Rafałowi i kolegom z Wejherowa za dzisiejszy mecz.

Maciej Wieczorek, Maciej Warych, Szymon Gaffke, Szymon Ladach, Szymon Gołębiowski, Szymon Potrykus, Wojciech Potrykus, Fabian Klas, Bartosz Ladach, Antoni Socha, Igor Olchawa