Weekend 21-23 kwietnia 2023

1. 3 Liga

🔴 Jarota Jarocin vs. Stolem Gniewino 1:0 (0:0)

W sobotę drużyna seniorska rozegrała mecz 25 kolejki. Spotkanie wyjazdowe z Jarotą Jarocin, mimo kilku dogodnych sytuacji naszego zespołu zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza. Z 22 punktami zajmujemy 15 miejsce.

Skład: Depka – Patrzykąt, Kotwica, Liberacki (Wiśniewski), Goliński – Tomasiewicz (Gułajski), Sobczyński, Patelczyk, Wachowiak, Soboczyński (Tomczak) - Dampc
Rezerwowi: Leszczyński, Balewski.

2. A Klasa

🔴 Stolem Gniewino vs. Wikęd II Luzino 1:0 (0:0)

18 kolejka Gdańsk: Klasa A "KEEZA" Grupa 1
Kolejna wygrana drugiej drużyny seniorskiej, to już 14 mecz bez porażki.
Kolejny udany występ w tym spotkaniu zaliczyli Filip Wachowski i Maciej Biliński - zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z rocznika 2007)💪💪💪
Zwycięską bramkę strzelił dla naszej drużyny w 53 minucie Łukasz Hebel, po asyście Bartłomieja Lesnera.

Skład:
Świtała, Jank, Klarecki, Wachowski, Miotk - (88'Misielak), Lesner - (71'Laddach), Kątny - (56'Biliński), Gołda - (46'Jeżowski), Hebel, Białk - (71'Blizna), Markowski, Wenta, Napieraj, Zabłotni, Wasilewski.

3. Junior B2 – rocznik 2007

🔴 Pomorzanin Gdynia - SMS Stolem Gniewino 0:5 (0:4)

Relacja Trenera Tomasza Kotwicy

Świetna pierwsza połowa, w której zawodnicy doskonale realizowali wyznaczone na mecz cele. W drugiej połowie spadła koncentracja i wkradło się rozluźnienie, natomiast przeciwnik podkręcił tempo grając zdecydowanie bardziej w kontakcie, co spowodowało, że nasza gra nie była już tak płynna. Podsumowując kolejny dobry mecz i w rezultacie +3 oczka. 💪👏👏👏
Warto wspomnieć o kolejnym bardzo dobrym występie w drugiej drużynie seniorów Filipa Wachowskiego oraz Macieja Bilińskiego. Obaj mocno przyczynili się do cennego zwycięstwa z Wikędem II Luzino (1:0). 👏

Bramki i asysty:
⚽️ Lemke
⚽️ Hinc
⚽️ Biliński as. Hinc
⚽️ Bojke as. Lemke
⚽️ Vlig

Skład: Sobieraj, Bojke, Wasilewski, Szreder, Petryk, Hinca, Hinc, Biliński, Osiecki, Lemke, Potrawka oraz Wos, Vlig, Krefta, Kupc, Piask, Mielguj, Marzejon.

4. Junior B2 – rocznik 2007

🔴 UKS Jedynka II Reda- SMS Stolem II Gniewino 0-3 (0-1)

Relacja Trenera Krzysztofa Jezierskiego

Liga JB2 Gdańsk grupa I. Bardzo dobry mecz rozegrała nasza drużyna w Redzie , dodajmy na co dzień występująca w lidze JC1. Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń przez zdecydowanie większą część spotkania , a co najważniejsze, nie straciliśmy bramki.
UKS Jedynka II Reda- SMS Stolem II Gniewino 0-3 (0-1)

Skład:
Dampc, Bistram, Rumpza, Bladowski, Sobiecki (60' Behmke), Cieszyński, Pienczyn (46' Kloka), Pleger (46' Maciejewski), Reszke, Wojciechowski Maks, Thiel (60' Szymerowski). Bramki:
1-0 Rumpza ⚽️ Wojciechowski Maks ✅
2-0 Reszke ⚽️ Wojciechowski Maks ✅
3-0 Szymerowski ⚽️ Reszke ✅ ❤️💛💙.

5. Trampkarz C1 – rocznik 2008

🔴 Jantar Ustka - SMS Stolem Gniewino 1-2 (0-2)

Zaległe spotkanie w Ustce w lidze wojewódzkiej JC1 dla SMS Stolem Gniewino 💪. Po pierwszej udanej połowie, po której prowadziliśmy 2-0, w drugiej dopadł nas moment dekoncentracji. Gospodarze strzelili bramkę kontaktową , my nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji, arbiter podjął kilka niezrozumiałych decyzji i w efekcie doszło do bardzo nerwowej końcówki. Koniec końców wracamy z tarczą i pniemy się co raz wyżej w ligowej tabeli ❤️💛💙
Jantar Ustka - SMS Stolem Gniewino 1-2 (0-2)

Skład: Potrykus, Bladowski, Patelczyk, Kwella, Stanasiuk, Albecki, Wierziński, Małysz, Miedzielec, Wojciechowski Maks, Thiel , oraz Bistram, Cieszyński, Pruchniewicz, Tabor, Reszke, Wejher, Dampc. Bramki :
0-1 Kwella ⚽️ (karny)
0-2 Małysz ⚽️ Tabor

6. Trampkarz C2 – rocznik 2009

🔴 SMS Stolem Gniewino 6-0 AP Jedynka Reda II

Relacja Trenera Jakuba Przybylskiego:

Wygrana Juniora JC2 rocznik 2009
W sobotę o godzinie 11:00 rozegraliśmy wyjazdowe spotkanie, które pewnie wygrywamy. Kilka ciekawych, zespołowych akcji w naszym wykonaniu przyniosły nam prowadzenie 4-0 do przerwy. W drugiej połowie rywal się cofnął i już nie tak łatwo mogliśmy kreować sytuacje bramkowe. Zdołaliśmy dołożyć jeszcze dwa gole i nie stracić gola w kolejnym meczu. Oprócz wyniku cieszy również postawa w defensywie.

6-0 Czwatschka (Jarzyna)

✅ Skład: Zielonka, Mazurek, Wiśniewski, Świątek, Springman, Spławiński, Pięta, Kowalewski, Szulist, Czwatschka, Baranowski, Vlig, Sibiga, Tokarz, Wittbrodt, Jarzyna
🔴🟡🔵

7. Młodzik D1 – rocznik 2010

🔴 SMS Stolem Gniewino 1:0 Wejherowska Akademia Piłki Nożnej "Błękitni" Wejherowo

Relacja Trenera Michała Morgiela

W dniu dzisiejszym w ramach Ligi okręgowej pokonujemy drużynę z Wejherowa po kapitalnym meczu naszych chłopaków. 🔥
🗣️ Dzisiaj drużyna wywiązała się w 110% z założeń przedmeczowych. Zwycięstwo bardzo nas umocni, ponieważ dzisiaj rywalizowaliśmy z 3 drużyną w Lidze Wojewódzkiej. To tylko pokazało super robotę wykonaną i dzisiaj bardzo się cieszymy

🔴 Stolem Młodzik D2 vs. AP Piątek 4:4

Niedziela okazała się szczęśliwa dla drużyny rocznika 2011. Mecz zakończył się wynikiem 4 : 4 . Niestety nienajlepsze boisko i porywisty wiatr przeszkadzały w grze . Pierwszą połowę przegrywamy 0 : 2 .
Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy straciliśmy z kontr 2 bramki i jest już 0 : 4.
Jednak sprzyjający nam w drugiej połowie wiatr pomógł nam i strzeliliśmy 4 bramki.

- na 1 : 4 Adam Dosz po asyście Marcela Mach
- na 2 : 4 i 3 : 4 Jakub Budnik bezpośrednio z rzutu rożnego
- na 4 : 4 Sebastian Czoska po asyście Jakuba Budnika.

9. Orlik F2 i Żak F1

Relacja Trenera Rafała Lessnau

🔴 Turniej związkowy Orlik E2

W Gniewinie na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegraliśmy dzisiaj inauguracyjne rozgrywki wiosenne - pierwszy turniej związkowy dla Orlika E2, w którym rocznikiem podstawowym są zawodnicy urodzeni w 2013 roku. W rundzie wiosennej zdecydowaliśmy zgłosić do rozgrywek dwa zespoły. Stolem I Gniewino to praktycznie cały zespół złożony z zawodników z rocznika 2013, poza jednym z 2014. Stolem II Gniewino to chłopcy urodzeni w 2014 roku oraz jeden z rocznika 2015. Oprócz naszych zespołów w rozgrywkach biorą udział również: GKS Żukowo, Orlik Przodkowo, AP Cassubian i Ejsmond Club (drużyna z Gdyni niestety nie dojechała). Zawodnicy i zawodniczki naszych dwóch zespołów w każdym meczu dawali z siebie wszystko, było sporo indywidualnych błysków, akcji zespołowych oraz parad bramkarskich. Stolem I Gniewino odniósł 1 remis i 3 porażki, a Stolem II Gniewino 2 mecze wygrał, 1 zremisował oraz 1 przegrał.

Zagraliśmy w składzie:
Stolem I Gniewino: Milan Iwaniec, Jerzy Słowik, Maciej Mach, Konrad Wasilewski, Maciej Mędrycki, Feliks Cieśliński, Stanisław Kołsut, Maria Owczarek, Tymon Abako, Dominik Nalepa

Bramki:
Jerzy Słowik
Maciej Mach
Maciej Mędrycki

Stolem II Gniewino: Maciej Wieczorek, Leon Gackowski, Fabian Klas, Bartosz Ladach, Szymon Ladach, Szymon Gołębiowski, Igor Olchawa, Maciej Warych, Adrian Pranga