Weekend 25-28 maja 2023

1. 3 Liga

🔴 Zawisza Bydgoszcz vs. Stolem Gniewino 0:2

Relacja Asystenta Trenera Dawida Kowalskiego:

Ważne zwycięstwo przybliżające do utrzymania się w III lidze odnotował zespół seniorów. Rywalem była drużyna z czołówki, a mianowicie Zawisza Bydgoszcz. Podsumowując mecz w skrócie, można powiedzieć, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Pierwszą bramkę po dobrej grze w ataku pozycyjnym zdobył dla nas Mateusz Gułajski, a drugą bramkę strzelił Paweł Sobczyński pokonując bramkarza z bliskiej odległości po podaniu od Patryka Soboczyńskiego. Jeżeli chodzi o okazje bramkowe Zawiszy, to były to dwa groźne strzały z dystansu, po których piłka raz trafiła w poprzeczkę, a raz w słupek. Po za tym w miarę dobrze graliśmy w obronie i nie pozwoliliśmy na nic więcej zawodnikom gospodarzy.
🥅 Bramki i asysty:
33’Gułajski
55’ Sobczyński

Skład: Depka, Goliński, Wiśniewski, Kotwica, Balewski, Wachowiak, Tomasiewicz, Klarecki, Sobczyński, Gułajski, Soboczyński

Rezerwowi: Leszczyński, Patok, Tomczak, Dampc, Jeżowski

2. A Klasa

🔴 Ogniwo Sopot vs. Stolem Gniewino 6:1

Relacja Trenera Piotra Plackowskiego

Nieco niefortunnie zakończyło się spotkanie naszej A Klasy w Sopocie, piłka przeciwnika aż sześciokrotnie trafiała do naszej bramki. Strzelcem jedynego gola dla naszej drużyny był Robert Blizna. W spotkaniu tym zagrali uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Filip Wachowski, Maciej Biliński i swój debiut w piłce seniorskiej zaliczył Dawid Szreder.
🥅 Bramki:
27’ Robert Blizna

✅ Skład: Moczadło, Miotk, Wachowski, Bliński, Lesner, Kątny, Laddach, Zabłotni, Jank, Blizna, Gawiński

Rezerwowi: Świtała, Szreder, Misielak, Toczek, Hebel, Białk, Markowski

3. Junior B2 – rocznik 2007

🔴 Chojniczanka Chojnice - SMS Stolem Gniewino 2:2 (2:1)

Relacja Trenera Tomasza Kotwicy

Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to trudne spotkanie. Do przerwy nie graliśmy dobrze, przeciwnik zbyt łatwo wychodził spod pressingu i miał dużo miejsca w bocznych sektorach, do tego grał z większą swobodą. My zmarnowaliśmy dwie doskonałe okazje do zdobycia gola. Po przerwie zmieniliśmy ustawienie i staraliśmy się bardziej kontrolować piłkę. Po wyrównaniu brakowało nam decyzji o uderzeniu lub były one zbyt słabe na dobrze dysponowanego bramkarza. Brawa dla zawodników obu drużyn za fajne widowisko i walkę do końca. Wynik jak najbardziej sprawiedliwy.

Biliński
Potrawka asysta Wasilewski
Skład: Sobieraj, Wachowski, Wasilewski, Petryk, Hinca, Jankuniec, Hinc, Biliński, Osiecki, Potrawka, Lemke oraz Blok, Wos, Vlig, Bojke, Szreder, Kupc

4. Trampkarz C1 – rocznik 2008

🔴 SMS Gedania Gdańsk – SMS Stolem Gniewino 3-1 ( 1-1)

Relacja Trenera Krzysztofa Jezierskiego

W niedzielny poranek gościliśmy na obiektach Gedanii Gdańsk , gdzie po bardzo obiecującym początku ulegliśmy gospodarzom 1-3. Pierwsze 20 minut meczu należało do naszej drużyny , kiedy to dyktowaliśmy warunki , zdobyliśmy bramkę i byliśmy krok od podwyższenia rezultatu. Niestety były to "miłe złego początki". Pozostała część meczu to zarówno błędy indywidualne i zespołowe , co w efekcie daje zasłużone zwycięstwo gospodarzom.
 Skład:
Potrykus, Bistram, Rumpza, Kwella, Sobiecki, Albecki, Wierziński, Pruchniewicz, Reszke, Wojciechowski Maks, Thiel, Nurek, Stanasiuk, Cieszyński, Małysz, Miedzielec.

🥅 Bramki:
1-0 Thiel ⚽️ Wierzinski

🔴 SMS Stolem II Gniewino- AP Bałtyk II Gdynia 5-1 (2-1)

W zdecydowanie lepszych nastrojach kończyliśmy mecz w lidze JB2 z Bałtykiem Gdynia, w którym to wysoko pokonaliśmy rywala 5-1. Mecz rozpoczął się od dwóch naszych bramek, później do głosu doszli przeciwnicy , którzy zdobyli bramkę kontaktową. W II połowie mecz się wyrównał do momentu otrzymania przez przeciwnika czerwonej kartki. Od tego czasu nasza dominacja nie podlegała dyskusji, czego efektem były kolejne bramki.

Skład:
Dampc, Bladowski, Petryk, Nurek (46' Wojciechowski Michał ), Stanasiuk (46' Behmke), Cieszyński (46' Sobolewski), Wos, Kupc, Vlig, Bojke, Blok.

Rocznik 2009 nadal z kompletem zwycięstw w tej rundzie
W ten weekend rozegraliśmy dwa spotkania, u siebie z AS Pomorze oraz na wyjeździe z Iskrą Szemud. Po sobotnim meczu odbyła się impreza integracyjna rodziców oraz zawodników. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i przygotowanie pysznego jedzonka
Udany występ naszych zawodników, którzy po raz kolejny udowodnili, że w pełni zasłużyliśmy na awans do ligi wojewódzkiej. Ciekawe akcje zespołowe oraz indywidualne przyniosły nam dużą ilość sytuacji podbramkowych, wiele z nich udało się sfinalizować a swój dzień miał tym razem Konrad Czwatschka strzelec 4 bramek

Springman 🦶

Skład: Zielonka, Patelczyk, Wiśniewski, Mazurek, Szulist, Spławiński, Sułkowski, Kowalewski, Tabor, Baranowski, Wejher, Reszka, Vlig, Czwatschka, Springman, Pięta, Wittbrodt

🔴 Iskra Szemud 0-3 SMS Stolem Gniewino

W niedzielę wybraliśmy się do Szemuda, silny fizycznie rywal postawił trudne warunki, jednak jakość piłkarska była po naszej stronie. Zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki zamieniona została na pewne zwycięstwo. Dziś na pochwałę zasługuje także blok defensywny, który nie dał się pokonać mimo kilku groźnych kontr rywali.

🥅 Bramki i asysty
Baranowski ⚽️⚽️
Jarzyna ⚽️
Sibiga 🦶

Skład:
Milewczyk, Wiśniewski, Dawidowski, Świątek, Tokarz, Skrzypkowski, Springman, Stefański, Sibiga, Czwatschka, Jarzyna, Bistram, Szulist, Spławiński, Baranowski

6. Młodzik D1 – rocznik 2010

🔴 SMS Stolem Gniewino – Jedynka Reda 3:2

Relacja Trenera Michała Morgiela

W dniu dzisiejszym spotkanie na szczycie a więc Lider vs Vice Lider. Po emocjonującym spotkaniu pokonujemy zespół z Redy.
✅ Skład:
Bobrycki, Ladach, Dampc, Stankiewicz, Falitarski, Kamiński, Formela, Małysz, Kowalski

Relacja Trenera Rafała Lessnau

W sobotę o 17:30 grupa 13 zawodników zagrała sparing w Choczewie z miejscowym Latarnikiem. 3 zawodników z grupy Orlik oraz 10 zawodników z grupy Żak zagrało w sumie 5 spotkań po 15 minut. Chłopcy zostali podzieleni na dwa składy, dzięki czemu każdy z zawodników spędził taką samą liczbę minut na boisku. W ciągu tych 75 minut nasi zawodnicy wymieniali się pozycjami na boisku, grali na obronie, pomocy i ataku. Podczas spotkania swoje umiejętności mogli zaprezentować chłopcy, którzy grają trochę mniej w turniejach oraz tacy, którzy mają już sporo doświadczeń za sobą 😉 Dziękujemy rówieśnikom z Latarnika za sparing.

Skład:
Maciej Wieczorek, Feliks Cieślinski, Dominik Nalepa, Tymon Abako, Michał Hefta, Tymon Milian, Adrian Pranga, Maciej Warych, Szymon Potrykus, Bartosz Ladach, Leon Gackowski, Szymon Gołębiowski, Igor Olchawa.

8. Żak F2 – rocznik 2015 i młodsi

Relacja Trenera Tomasza Dołotki

🔴 Turniej Związkowy w Gdyni Żaków 2015

Do wysokiego poziomu naszych klubowych drużyn dostroiły się gniewińskie żaki ❤️💛💙 2015.W Gdyni w grupie zaawansowanej , nasi młodzi zawodnicy nie doznali żadnej porażki. Strzelili 8 bramek, stracili 2.
Stolem - Arka Gdynia I 1:1 Szymon Gaffke ⚽️
Stolem - Flauta II Gdynia 2:0 Szymon Gaffke ⚽️⚽️
Stolem - Arka Gdynia II 4:0 Wojciech Potrykus ⚽️⚽️ Szymon Gafffke ⚽️, Jan Selonka ⚽️
Stolem - AP Dąbrowa 0:0 ( pierwszy historyczny punkt z tą drużyną)
Stolem - Flauta I Gdynia 1:1 Szymon Gaffke ⚽️
Zagraliśmy bardzo dobry turniej, nasi młodzi zawodnicy wypoczęli po trudach ostatnich, intensywnych dni i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Grali skutecznie w ataku i umiejętnie bronili. 🥇🥇🥇
Pozdrawiamy chorego Olafa Gołaszewskiego i kontuzjowanego Huberta Stefańskiego

Skład:
Hubert Lessnau, Jan Selonka, Wojciech Potrykus, Igor Szymikowski, Filip Zieliński, Szymon Gaffke

🔴 Turniej Wejher Cup 2023 Kąpino – Skrzaty 2016
Skrzaty 2016 w sześciu meczach w turnieju w Kąpinie w grupie podstawowej odniosły komplet zwycięstw, najmłodsi zawodnicy Stolema strzelili 45 bramek, tracąc 6.
Uczestniczyliśmy w świetnie zorganizowanym turnieju. Mieliśmy okazję zagrać z rówieśnikami z drużyn z powiatu wejherowskiego i puckiego. Dzisiejszy turniej to kolejny sprawdzian. Zdobyliśmy kolejne doświadczenia. Nasi milusińscy oprócz rywalizacji sportowej, spędzili w atrakcyjny sposób niedzielne słoneczne popołudnie. Było dużo radości po udanych akcjach i zdobytych bramkach. Dziękuję Rodzicom naszych pociech za wsparcie i aktywny doping 👋👋 Serdecznie pozdrawiamy nieobecnego Tymona Świerzewskiego.