Weekend 26.04 - 29.04.2023

1. 3 Liga

🔴 KS Stolem Gniewino vs. Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:1

Bardzo cenne zwycięstwo z wyżej notowaną Pogonią Nowe Skalmierzyce odniósł nasz trzecioligowiec. Mimo, iż goście przeważali przez większą część meczu, to my byliśmy bardziej skuteczni. W pierwszej połowie Paweł Sobczyński, po uderzeniu głową, dał nam prowadzenie. Po przerwie, po bramce Mateusza Dampca wygrywaliśmy 2:0. Pogoń w końcówce meczu po rzucie karnym zdobyła kontaktowego gola i mimo nerwowych ostatnich minut udało nam się utrzymać prowadzenie.

Bramki i asysty:
34 minuta Paweł Sobczyński asysta Wiktor Patrzykąt
53 minuta Mateusz Dampc asysta Mateusz Gułajski

Skład: Paweł Depka, Wiktor Patrzykąt, Michał Wiśniewski, Tomasz Kotwica (Adrian Liberacki), Jakub Goliński, Patryk Soboczyński ( Kacper Tomczak), Paweł Sobczyński, Filip Tomasiewicz, Mateusz Wachowiak, Kamil Patelczyk (Mateusz Gułajski) i Mateusz Dampc (Marcin Jeżowski)

Rezerwowi: Kacper Leszczyński, Michał Balewski oraz dwóch uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Nikodem Hinc i Maciej Biliński

2. A Klasa

🔴 START MRZEZINO - STOLEM II GNIEWINO (6:0) 7:0

Relacja Trenera Piotra Plackowskiego

PRZERWANA PASSA I GORZKA PORAŻKA
W sobotnie popołudnie udaliśmy się do Mrzezina aby powalczyć o punkty z tamtejszym Startem. Niestety już w 3 minucie meczu Arkadiusz Klarecki po otrzymaniu czerwonej kartki – opuszcza boisko. Interpretacja pana sędziego „ Pozbawienie przeciwnika realnej szansy zdobycia bramki poprzez rozmyślne zagranie piłki ręką”. Pozostałą część meczu gramy w dziesięciu i tracimy aż siedem bramek. Długa passa meczów bez porażki została przerwana. Trudno, takie rzeczy się zdarzają. Ktoś mądry kiedyś powiedział „ Lepiej raz przegrać 7:0 niż siedem razy po 1:0 ”. Rozmiar porażki boli ale głowy do góry i jedziemy dalej 💪💪.
Kolejny występ Filipa Wachowskiego i debiut Artura Wasilewskiego (Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Rocznik 2007) 💪💪💪

Skład:
Hebel S, Napieraj - (46'Styn), Wachowski, Lesner - (57'Misielak), Kątny - (70'Wasilewski), Laddach, Zabłotni, Gołda - (76'Stolc), Jeżowski, Klarecki, Białk - (68'Mallek), Świtała.

3. Junior B2 – rocznik 2007

🔴 SMS Stolem Gniewino - AP Kowale 1:3 (0:2)

Relacja Trenera Tomasza Kotwicy

Niestety po raz drugi w tym sezonie musimy uznać wyższość drużyny AP Kowale, której gratulujemy zwycięstwa. Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu, a do tego popełniliśmy w pierwszej połowie dwa kardynalne błędy, które skończyły się golami. W drugiej połowie trudno było przedostać się w pole karne gości, którzy bronili z poświęceniem. W dodatku tracimy kolejną bramkę po stałym fragmencie, a wynik spotkania w samej końcówce ustalił dobrze tego dnia dysponowany Alan Potrawka (były zawodnik gości).

Potrawka Alan asysta Szreder David

✅ Skład: Sobieraj-Hinca,Petryk, Szreder, Mielguj, Biliński, Hinc, Osiecki, Potrawka, Lemke, Jankuniec oraz Wos, Marzejon, Blok, Vlig

4. Trampkarz C1 – rocznik 2008

🔴 JC1 Beniaminek Starogard Gd. - SMS Stolem Gniewino 0-6 (0-2)

Relacja Trenera Krzysztofa Jezierskiego

W doskonałych nastrojach wracamy ze Starogardu Gdańskiego, gdzie pokonujemy Beniaminka 6-0. Bardzo cieszy pełna kontrola i dominacja podczas spotkania , w kilku sytuacjach nasi zawodnicy próbowali w efektowny sposób budować i finalizować stwarzane sytuacje podbramkowe. No i wreszcie nie straciliśmy gola .
 Skład:
Potrykus, Bladowski, Rumpza, Kwella, Wierzinski, Albecki, Stanasiuk, Małysz, Miedzielec, Wojciechowski Maks, Thiel oraz Pruchniewicz, Reszke, Cieszyński, Sobiecki, Bistram, Dampc.

Relacja Trenera Jakuba Przybylskiego:

Majówkę spędzimy w radosnym nastroju Rocznik 😎 2009 w tej rundzie wygrał jak do tej pory wszystkie spotkania 💪
Pierwsza połowa niestety nie była najlepsza w naszym wykonaniu, dużo chaotycznej gry i mało składnych akcji. Na szczęście po przerwie trochę podkręciliśmy tempo i zdecydowanie wygrywamy to spotkanie. Na słowa uznania zasłużył Nikodem Wejher strzelec 5 bramek

7-2 Szulist (Czwatschka)

✅ Skład: Reszka, Mazurek, Patelczyk, Wiśniewski, Sułkowski, Tabor, Wittbrodt, Szulist, Spławiński, Wejher, Czwatschka, Weltrowski, Dawidowski, Springman, Sibiga

6. Młodzik D1 – rocznik 2010

🔴 Arka II Gdynia vs. SMS Stolem Gniewino 0:2

Relacja Trenera Michała Morgiela

Świetne wieści płyną z Gdyni, gdzie rocznik 2010 pokonuje Arkę Gdynia 🔥
Kapitalny tydzień naszej drużyny uczczony zwycięstwem z zespołem, z którym w rundzie jesiennej przegraliśmy 3:6. Wielkie brawa, czas na zasłużony odpoczynek dla chłopaków bo dużo energii kosztował nas ostatni okres.

Relacja Trenera Tadeusza Semmerlinga

Bardzo cieszy wysoka wygrana, choć mecz miał różne oblicza. Każdy z zawodników starał się zaprezentować z najlepszej strony. Padło dużo bramek co z pewnością poprawiło humor naszych zawodników przed Majówką.

Asysty: Labuda, Mach, Kołsut, Jóskowski, Podajewski

Skład: Laddach , Cieślinski, Jóskowski, Kuhr , Podajewski , Płotek, Proshukalo, Labuda , Kołsut, Dosz, Siewniak , Białowąs,Mach , Czoska.

8. Orlik F2 i Żak F1

Relacja Trenera Rafała Lessnau

🔴 Turnieje związkowe w Chłapowie oraz w Gniewinie Żak F1 - rocznik 2014

To była pracowita sobota dla rocznika 2014. W rundzie wiosennej zgłosiliśmy do rozgrywek ligowych dwie drużyny, tak aby wszyscy zawodnicy mieli odpowiednią ilość grania i mogli pokazać pełnie swoich możliwości i umiejętności.
O 11:00 zagraliśmy w turnieju w Chłapowie, którego organizatorem był miejscowy Klif. Podczas rozgrywek mierzyliśmy się z zespołami: Orkan I Rumia, Orkan II Rumia, Nowa AP Gdynia, Klif Chłapowo oraz Sztorm Kosakowo. Turniej w nadmorskiej miejscowości był świetną okazją dla zawodników i zawodniczek, którzy do tej pory grali trochę mniej od swoich kolegów z drużyny. Nasi zawodnicy i zawodniczki z każdym kolejnym meczem się rozkręcali i grali coraz lepiej, czego efektem były składne zespołowe oraz indywidualne akcje. Zagraliśmy 5 meczów po 14 minut, podczas których padło sporo bramek, nie zabrakło również interwencji naszego bramkarza. W naszej drużynie w rozgrywkach ligowych zadebiutowali: Milan, Tymon, Maciej Warych, Hanna, Adrian oraz Lena. Wszyscy oczywiście zaprezentowali się ze znakomitej strony, a Maciej, Adrian i Lena zdobyli od razu swoje pierwsze bramki. Warty wspomnienia jest gol Leny, która zdobyła swoje pierwsze trafienie pięknym strzałem zza pola karnego 😉 W turnieju notujemy bilans 3 zwycięstw i 2 porażek. Bardzo dziękujemy gospodarzom turnieju Klif Chłapowo, którzy przygotowali dla każdej drużyny medale oraz słodki poczęstunek dla zawodników i rodziców. Wysoko postawiona poprzeczka 😉

Skład:
Milan Iwaniec, Bartosz Ladach (C), Igor Olchawa, Maciej Warych, Lena Kankowska, Hanna Kankowska, Tymon Milian, Adrian Pranga, Maciej Wieczorek.

Bramki:
Bartosz Ladach: ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️
Lena Kankowska: ⚽️
Adrian Pranga: ⚽️
Maciej Warych: ⚽️
Igor Olchawa: ⚽️

Kiedy praktycznie cała drużyna z Chłapowa udała się do domów, to trener wraz z Bartkiem, Igorem oraz Maćkiem musieli się szybko teleportować do Gniewina, gdzie o 15:00 byliśmy gospodarzami drugiego turnieju 😃 Na nasze obiekty przyjechały bardzo dobre drużyny: Arka Gdynia, AP KP Gdynia, Salos Rumia, Gdyńska AP Dąbrowa oraz Dragon Bojano. Turniej zaczęliśmy dobrze, bo od zwycięstwa, jednak następne mecze nie były najlepsze w naszym wykonaniu i to rywale zasłużenie zwyciężali. Jednak nie zwieszamy głów w dół, wiemy co było dobre podczas tych 5 spotkań, a co jest do poprawy. Rozegraliśmy 5 spotkań po 18 minut, co daje 90 minut gry na wysokim poziomie. Jak to w piłce, były chwile radości po bramkach i dobrych interwencjach bramkarza jak i smutku po niewykorzystanych sytuacjach podbramkowych czy utraty bramki. W turnieju wzięło udział 9 zawodników, podzieleni na bramkarza i dwie czwórki dzięki czemu każdy z zawodników rozegrał bardzo zbliżoną liczbę minut. Dziękujemy drużynom za przybycie i rywalizację fair play.