1. 3 Liga

🔴 Unia Swarzędz vs Stolem Gniewino 2:1

Dziękujemy bardzo za piękne zdjęcia autorstwa Pana Jana Piechoty/Unii Swarzędz.

Relacja Asystenta Trenera Dawida Kowalskiego:

Mecz w Swarzędzu lepiej zaczęli gospodarze i praktycznie przez całą pierwszą połowę byli drużyną dominującą. Gra Unii Swarzędz wyglądała przyzwoicie, do tego mieli sporo rzutów różnych, a po jednym z nich zdobyli bramkę na 1:0. Stolem w pierwszej połowie stworzył jedną ciekawą sytuację, która zakończyła się strzałem z dystansu Patryka Soboczyńskiego, po którym piłka przeszła między nogami bramkarza gospodarzy, ale niestety nie na tyle szczęśliwie, żeby wpaść do bramki. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze dorzucili drugą bramkę, która padła po sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Na początku drugiej połowy sytuacja się odmieniła i to Stolem Gniewino przejął inicjatywę. Dość szybko strzelona bramka autorstwa Mateusza Wachowiaka dawała nadzieję na zwycięstwo w Swarzędzu, tym bardziej, że kilka minut późnej Stolem stworzył sobie 100% sytuację, ale piłka, ponownie po strzale kapitana drużyny, nie znalazła drogi do bramki. W późniejszych minutach meczu, mimo tego, że drużyna z Gniewina była częściej przy piłce, to nie udało się już wypracować dogodnych sytuacji na zmianę wyniku i to Unia Swarzędz dopisała do swojego dorobku trzy punkty.

🥅 Bramki i asysty:
Mateusz Wachowiak 52’

Skład:
Depka, Goliński, Patrzykąt, Wiśniewski, Liberacki (Balewski), Wachowiak, Sobczyński, Soboczyński (Tomczak), Tomasiewicz (Klarecki), Gułajski (Patok), Dampc

Rezerwowi:
Leszczyński, Patok, Gawiński, Klarecki, Tomczak, Balewski

2. A Klasa

🔴 Stolem Gniewino vs. Barca Bolszewo 6:0

Relacja Trenera Piotra Plackowskiego

Wysoka wygrana naszego zespołu podczas meczu z drużyną z Bolszewa oraz kolejny bardzo udany występ Filipa Wachowskiego i Macieja Bilińskiego oraz debiut Norberta Lemke – uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego – rocznik 2007.

Skład:
Świtała, Napieraj, Wachowski, Lemke, Lesner, Kątny, Laddach, Biliński, Markowski, Stolc, Blizna

3. Junior B2 – rocznik 2007

🔴 SMS Stolem Gniewino - DSPN Kwidzyn 0:0

Relacja Trenera Tomasza Kotwicy

Spodziewaliśmy się dokładnie takiego meczu, jaki rozegraliśmy. Przez całe spotkanie byliśmy w ataku pozycyjnym i próbowaliśmy przełamać dobrze broniących gości. Niestety pomimo kilku znakomitych okazji nie zdołaliśmy zdobyć gola. Na dodatek w ostatniej akcji meczu punkt uratował nam Jeremiasz Sobieraj, który obronił rzut karny. Już w środę kolejne spotkanie z Gedanią Gdańsk, w którym postaramy się o przełamanie.

Skład:
Sobieraj, Szreder, Wasilewski, Petryk, Hinca, Mielguj, Osiecki, Hinc, Vlig, Lemke, Potrawka oraz Jankuniec, Blok, Marzejon, Kupc.

4. Trampkarz C1 – rocznik 2008

🔴 Klif Chłapowo - SMS Stolem II Gniewino 1-2 (1-0)

Relacja Trenera Krzysztofa Jezierskiego

Interesujące spotkanie odbyło się w Chłapowie, w którym pokonaliśmy Klif 2-1 (0-1). Nasza drużyna wystąpiła w składzie, w którym wszyscy zawodnicy byli o rok młodsi od rywali. Mimo to pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i w zdecydowanej większości spotkania dominowaliśmy i staraliśmy długo utrzymywać się przy piłce. Cieszy coraz większa kultura gry i sposób budowania akcji ofensywnych. Warto odnotować obronę rzutu karnego przez Olka w 70 minucie .

🥅 Bramki :
1-1 Thiel - asysta Behmke
1-2 Thiel - asysta Miedzielec

Skład:
Dampc, Nurek, Rumpza, Kloka ( 46' Pleger), Sobiecki, Albecki, Wierziński ( 60' Sobolewski), Maciejewski (46' Behmke), Miedzielec, Wojciechowski Maks, Thiel.

5. Trampkarz C2 – rocznik 2009

🔴 Gedania Gdańsk II 0-21 Stolem Gniewino

Relacja Trenera Jakuba Przybylskiego

Festiwal strzelecki rocznika 2009

Na początku meczu gospodarze rzucili się na nas wysokim pressingiem, co przy bardzo małym boisku spowodowało, że do pierwszej bramki mieli sporo ochoty do gry. Szybko jednak sprawy w swoje ręce wziął Ksawier Baranowski, który do przerwy 7 krotnie wpisał się na listę strzelców i zgasił zapał rywali. Kolejne bramki były kwestią czasu i mecz kończymy wysokim zwycięstwem.

Skład:
Reszka, Patelczyk, Vlig, Świątek, Szulist, Pięta, Spławiński, Kowalewski, Tokarz, Baranowski, Wejher, Zielonka, Mazurek, Stefański, Sułkowski, Wittbrodt, Czwatschka

6. Młodzik D2 – rocznik 2013 i 2014

Relacja Trenera Tadeusza Semmerlinga

🔴 Korona Żelistrzewo vs. Stolem Gniewino 3:6

Młodziki z Gniewina wygrały spotkanie w Żelistrzewie z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Emocji podczas meczu było co nie miara, pokazaliśmy też wiele ciekawych rozegrań a kolejne zdobywane bramki mocno dodawały skrzydeł naszym zawodnikom.

🥅 Bramki i asysty:
Mach, Jóskowski, Dosz, Labuda, Siewniak

✅ Skład:
Laddach, Cieślinski Jóskowski , Kołsut , Labuda , Budnik , Podajewski , Mach, Czoska , Dosz , Białowąs, Siewniak i Walkusz

7. Żak F2 – rocznik 2015 i młodsi

Relacja Trenera Tomasza Dołotki

Sparing Stolem Gniewino vs. AP Cassubian
W sobotnie południe gniewińskie skrzaty 2016 zagrały sparingowe spotkanie z rówieśnikami z AP Cassubian. Nasi rywale okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem, zdecydowanie dominując, zwłaszcza w przygotowaniu motorycznym. Zawodnicy Stolema grali ambitnie, na miarę swoich umiejętności. Wielokrotnie cieszyli się po zdobyciu wielu bramek po składnych, zespołowych akcjach. Przed nami dużo pracy, by poprawić organizację gry.