Weekend KS Stolem Gniewino 18-19.03

1. 3 Liga KS Stolem Gniewino vs. Błękitni Stargard

KS Stolem Gniewino vs. Błękitni Stargard 2:2
Pierwsza połowa spotkania z Błękitnymi Stargard zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy po bramce Konrada Prawuckiego wyszli na prowadzenie w 21 minucie meczu. Drugą połowę nasza drużyna rozpoczęła z lepszym nastawieniem i gra wyglądała już lepiej, co przełożyło się na zdobycie przez nasz zespół dwóch bramek. Najpierw, w 61 minucie meczu bramkarza gospodarzy pokonał Patryk Soboczyński, a kolejną bramkę strzelił w 71 minucie Filip Tomasiewicz, pokonując bramkarza uderzeniem głową.
W końcówce meczu drużyna Błękitnych za wszelką cenę dążyła do wyrównania i w 82’ dopięła swego po rzucie rożnym i po bardzo kontrowersyjnej bramce, gdzie zdaniem sędziego bocznego piłka przekroczyła linię bramkową całym obwodem, choć z nagrania kamery ustawionej za bramką nie mamy pewności, czy bramka rzeczywiście powinna zostać uznana.

Skład: Leszczyński - Goliński, Kotwica, Liberacki - Tomczak, Tomasiewicz, Bartlewski, Sobczyński (C), Bartlewski - Gułajski - Dampc

Rezerwowi: Depka, Wiśniewski, Jeżowski, Wachowiak, Klarecki, Patrzykąt, Soboczyński, Gawiński

2. Klasa A "KEEZA" Grupa 1 – KS Stolem 2 Drużyna

STOLEM II GNIEWINO - BeeDee KP Gdynia (2:2) 4:3
Inaugurujący mecz naszej 2 Drużyny seniorskiej należy zdecydowanie do udanych. W spotkaniu pokonaliśmy drużynę z Gdyni, a zdobyte zwycięskie punkty będą z pewnością motywacją do dalszej pracy dla naszych zawodników.

Bramki w tym spotkaniu zdobyli:
12' 1-0  Lesner as. Kątny
35' 2-2  Lesner - karny
48' 3-2  Hebel as. Białk
92' 4-3  Kątny as. Hebel

Skład: Świtała, Misielak - (46'Toczek M), Miotk, Napieraj, Lesner - (82'Toczek B) , Kątny, Blizna, Jank - (82'Mallek), Gołda - (46'Hebel), Białk, Styn, Stolc.

3. Junior B2 - rocznik 2007

SAP Sopot - SMS Stolem Gniewino 2:5 (1:5)
Drugi mecz w rundzie wiosennej przyniósł pewne zwycięstwo naszym zawodnikom z rocznika 2007. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszych 45 minutach. Wysoka koncentracja, skuteczna defensywa to mocne strony w tym spotkaniu naszej drużyny. Bardzo dobrze dysponowany i współpracujący ze sobą duet Lemke-Jankuniec, wspierany przez pomocników, kreował wiele ciekawych sytuacji, co przełożyło się na bramki. W drugiej połowie mecz się wyrównał, nie ustrzegliśmy się błędów w obronie. Brawa za walkę i postawę dla naszych rywali 👏👏👏 Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrego meczu. 👏💪👏

Bramki zdobyli:
⚽ Jankuniec as. Lemke
⚽ Szreder as. Hinc
⚽ Jankuniec
⚽ Jankuniec as. Hinc

Skład: Sobieraj, Szreder, Wachowski, Petryk, Hinca, Marzejon, Hinc, Vlig, Piask, Lemke, Jankuniec oraz Biliński, Kupc, Bojke

4. Trampkarz C1 – Rocznik 2008

Wypowiedz Trenera Krzysztofa Jezierskiego: Inauguracja w lidze wojewódzkiej rocznika 2008 pod względem rezultatu być może nie wypadła okazale, na pewno liczyliśmy na więcej. Trzeba jednak zaznaczyć, że rozegraliśmy dobre spotkanie z wymagającym rywalem. Do przerwy straciliśmy bramkę z rzutu karnego po przypadkowym zagraniu ręką jednego z obrońców. Po przerwie narzuciliśmy bardzo wysokie tempo stwarzając kilka dogodnych sytuacji, niestety zdołaliśmy zdobyć tylko jedną bramkę. Cieszyć może postawa naszych zawodników, ogromne zaangażowanie i momentami wysoka jakość w budowaniu gry.
SMS Stolem Gniewino - Chojniczanka Chojnice 1-1 (0-1)
Skład: Potrykus, Bistram, Rumpza, Kwella, Stanasiuk, Albecki, Cieszyński, Pruchniewicz, Reszke, Miedzielec, Thiel oraz Wojciechowski Maks, Małysz, Wierziński, Pienczyn , Sobiecki, Dampc. Bramka : 1-1 ThielPruchniewicz .
Późnym wieczorem w lidze okręgowej JB2 rozegraliśmy kolejne spotkanie z rywalem "zza miedzy" Gryfem Wejherowo. Po bardzo wyrównanym i intensywnym meczu wygrywamy 3-1.
SMS Stolem II Gniewino- Gryf Wejherowo 3-1 (2-0)

Skład: Dampc, Bladowski, Wasilewski, Nurek, Behmke, Sobolewski ( 75' Wojciechowski Michał), Wos, Jucha (65' Maciejewski), Osiecki, Blok ( 75' Kloka), Szymerowski.

GOSRiTWikęd Luzino 1-3 SMS Stolem Gniewino 🟡
Wypowiedź pomeczowa Trenera Jakuba Przybylskiego: W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej nasza drużyna pokonała trzeci zespół Pomorskiej Ligi Juniorów JC2 gr 1. Mecz nie należał do najpiękniejszych z powodu nierównego boiska, które wyraźnie wpływało na działania zawodników. Już w 5 minucie wyszliśmy na prowadzenie, jednak nie poszliśmy za ciosem, w grze panował spory chaos i do przerwy tylko utrzymywała się jednobramkowa przewaga. Druga połowa również nie należała do najpiękniejszych, ale dołożyliśmy jeszcze dwa gole i częściej od rywala stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe. Gospodarze zdołali strzelić kontaktowego gola po stałym fragmencie gry, ale ostatecznie to nasza drużyna zgarnęła 3 pkt i utrzymuje pozycję lidera💪🔝

⚽️ Bramki i asysty 🦶
5’ 1-0 Wejher (Baranowski)
55’ 2-0 Baranowski (Tabor)
67’ 3-1 Wejher (Wiśniewski)

📄 Skład: Zielonka, Vlig, Patelczyk, Wiśniewski, Wittbrodt, Spławiński, Springman, Tabor, Sułkowski, Baranowski, Wejher, Reszka, Dawidowski, Weltrowski, Tokarz, Pięta, Bistram, Kieliński, Jarzyna, Czwatschka 🔴🟡🔵

6. Młodzik D1 – rocznik 2010

SMS Stolem Gniewino 7:0 Barca Bolszewo

W dniu dzisiejszym rocznik 2010 rozpoczął rundę wiosenną od domowego spotkania z Barcą Bolszewo. Cały zespół stanął na wysokości zadania i 3 punkty zostały w Gniewinie. Autorem 4 pięknych trafień był Hubert Kamiński, który miał dzisiaj patent na bardzo dobrze broniącego bramkarza gości

Orkanem Rumia 1 : 4 vs. KS Stolem

Swój inaugurujący mecz mają za sobą zawodnicy rocznika 2011/2012.
Zwycięskie punkty powędrowały niestety do rywala naszej drużyny. Jedyną bramkę strzelił w tym spotkaniu Paweł Kołsut po asyście Jakuba Podajewskiego. Niefortunna kontuzja Marcela Macha podczas rozgrzewki osłabiła nas w ataku.
Mimo takiego wyniku na wyróżnienie zasługuje kapitan drużyny Przemek Jóskowski , Nikodem Kuhr i Filip Laddach ( bramkarz). Swój debiut w lidze zaliczyła Kira Proshukalo - brawo!!

8. Orlik E2 i Żak F1 – rocznik 2013 i 2014

GLH ZINA CUP - rocznik 2014
W sobotę rocznik 2014 zagrał w turnieju GLH ZINA CUP. W turnieju udział wzięło 10 drużyn podzielonych na 2 grupy. W fazie grupowej drużyna Żaków odniosła 3 zwycięstwa z UKS Przyjaźń, AP Karol Piątek II, AP Orlen Gdańsk i przegrała 0:1 z Energą Gryf Słupsk, co dało 2 miejsce w grupie z bilansem bramkowym 10:1. W półfinale przegraliśmy ze zwycięzcą całego turnieju Młodą Włocławianką. W meczu o 3 miejsce trafiliśmy na naszego grupowego rywala ze Słupska i tym razem to my wygraiśmy 1:0 i w końcowej rywalizacji zajęliśmy 3 miejsce. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobre zawody. Bramki padały nie tylko po składnych zespołowych akcjach ale i po indywidualnych rajdach. Brawa należą się również dla naszego bramkarza, który wpuścił dzisiaj tylko 3 bramki. Dodatkowo na koniec turnieju Szymon Gołębiowski został wybrany przez organizatora do tzw DREAM TEAMU - najlepszej piątki turnieju. Podczas turnieju ściskaliśmy kciuki za III ligowy Stolem, i wróciliśmy do domu w dobrych humorach 😉

Zagraliśmy w składzie:
Maciej Wieczorek, Szymon Potrykus, Fabian Klas, Leon Gackowski, Bartosz Ladach, Szymon Gołębiowski, Igor Olchawa, Szymon Ladach

Szymon Gołębiowski ⚽️⚽️⚽️
Szymon Potrykus ⚽️⚽️⚽️
Fabian Klas ⚽️⚽️
Leon Gackowski ⚽️⚽️
Bartosz Ladach ⚽️

2. kolejka mini ligi NO10 Sports Cup - rocznik 2014

Piękną marcową niedzielę zawodnicy Stolema z rocznika 2014 spędzili na świeżym powietrzu w Gdyni w ramach 2 kolejki mini ligi NO10 Sports Cup. Zagrali tam dzisiaj trzy pełne emocji spotkania.
Tak mecze opisuje Trener Rafał Lessnau:
„W pierwszym meczu zagraliśmy z Tiki Taką, mecz stał na wysokim poziomie z atakami z obu stron. Próbowaliśmy różnymi sposobami znaleźć drogę do bramki, ale bramkarz drużyny przeciwnej bronił bardzo dobrze. Potem to nasi rywale przejęli inicjatywę, byli znacznie skuteczniejsi w atakach od nas i szybko strzelili trzy gole. Jednak się nie poddaliśmy i strzeliliśmy dwa gole nawiązując kontakt. Potem to jednak rywale strzelili kolejną bramkę i wyszli znowu na dwubramkowe prowadzenie na kilka minut przed końcem. Nasi zawodnicy pokazali jeszcze charakter w tym meczu i strzelając dwie bramki w krótkim odstępie czasu doprowadzają do wyrównania. W ostatniej akcji meczu Igor uderza z rzutu wolnego, ale piłka trafia w poprzeczkę i końcowo remisujemy 4:4
W drugim meczu zagraliśmy ze Sztormem Kosakowo i ponownie był to emocjonalny rollercoaster. Tym razem to my wychodzimy na prowadzenie 2:0, które szybko tracimy za sprawą dwóch bramek rywali. Do końca meczu było jednak sporo czasu i strzeliliśmy jeszcze dwie bramki ustalając wynik spotkania na 4:2
Trzeci mecz to pojedynek z Bałtykiem Gdynia. Spotkanie od początku do końca kontrolowane przez naszą drużynę, z wieloma okazjami strzeleckimi. Skuteczność była tutaj o wiele lepsza, co przełożyło się na końcowy rezultat 7:1.

Maciej Wieczorek, Leon Gackowski, Szymon Potrykus, Fabian Klas, Igor Olchawa, Szymon Gołębiowski, Bartosz Ladach, Szymon Ladach, Maciej Warych

Autor tekstu: Tomasz Dołotko
Bardzo udanie zaprezentowały się gniewińskie skrzaty w turnieju Wejher Cup w Wejherowie. Dla naszej drużyny był to drugi oficjalny turniej. Rozegrali osiem spotkań z wymagającymi rywalami.