WEEKEND KS Stolem Gniewino 24-26.03.2023

1. 3 Liga

Świt Szczecin – Stolem Gniewino 3:1

Mecz wyjazdowy do Szczecina niestety nie należy do najbardziej szczęśliwych dla seniorskiej Drużyny Stolema.
Pierwsza połowa spotkania układała się po naszej myśli, w doliczonym czasie bramkę dla naszego zespołu, z narożnika pola karnego, w samo okienko zdobył Mateusz Wachowiak. Niestety 49 minuta zapoczątkowała złą passę, pomimo liczebnej przewagi (drużyna Świtu od 40 minuty grała w dziesiątkę)– to rywalom udało się strzelić bramkę doprowadzając do wyrównania. Nasza drużyna niestety nie potrafiła w dalszej części spotkania przejąć skutecznej inicjatywy i straciła dwie kolejne bramki.
Skład: Leszczyński - Goliński, Kotwica, Klarecki - Patrzykąt, Tomasiewicz, Sobczyński, Soboczyński, Gułajski - Wachowiak (C), Bartlewski
Rezerwowi: Depka, Balewski, Wiśniewski, Dampc, Patelczyk, Jeżowski, Tomczak, Gawiński

Kolejne spotkanie już w tę sobotę, naszym przeciwnikiem będzie KS Unia Drobex Solec Kujawski

Dziękujemy naszym przeciwnikom za piękne zdjęcia ze spotkania!

2. Klasa A "KEEZA" Grupa 1 - 15 kolejka Gdańsk:

OKS JANOWO - STOLEM II GNIEWINO (0:0) 1:2

Spotkanie 15 kolejki to kolejna wygrana naszego drugiego zespołu. W spotkaniu wyjazdowym drużyna z Gniewina pokonała zespół OKS Janowo. W pierwszej połowie tego spotkania nie zobaczyliśmy bramek. Znakomita postawa bramkarza naszych rywali nie pozwoliła zdobyć nam, pomimo licznych sytuacji bramek. W drugiej połowie zawodnicy z Rumii wyszli na prowadzenie. W dalsza części spotkania nasza drużyna udokumentowała swoją przewagę i po rzucie karnym w 65 minucie doprowadziliśmy do remisu. Zwycięska dla nas bramka padła w 79 minucie.
60' 1-0
65' 1-1 ⚽ Lesner - karny (faulowany w polu karnym Łukasz Hebel)
79' 1-2 ⚽ Gawiński

Skład: Świtała, Miotk, Napieraj - (69'Jank), Lesner, Kątny, Laddach - (46'Gawiński), Blizna - (66'Misielak), Gołda - (41'Toczek M), Hebel Ł, Białk - (89'Toczek B), Styn, Hebel Sz, Zabłotni, Stolc.

3. Junior B2 – rocznik 2007

KS Stolem Junior B2 vs. Wikęd Luzino 10:0

🔴🟡🔵

W piątkowe popołudnie przy porywistym wietrze i deszczu zespół Juniora Młodszego gościł Wikęd Luzino. W lidze wojewódzkiej Stolem 2007 pauzował wiec, aby utrzymać rytm meczowy zagrali niemal wszyscy zdrowi i dostępni zawodnicy (w większości po 45min). Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zespół starał się realizować meczowe założenia odnosząc wysokie zwycięstwo. Brawa dla gości, którzy byli dobrze zorganizowani i szczególnie w pierwszej połowie postawili nam twarde warunki.
👏

4. Trampkarz C1 – rocznik 2008

AS Pomorze vs. KS Stolem Gniewino SMS Rocznik 20098 1:3 (1-0)
Drugi mecz rundy wiosennej ligi wojewódzkiej JC1 w Gdańsku z AS Pomorze przyniósł sporo emocji i korzystny rezultat dla Stolema. Spotkanie zakończyło się korzystnym dla naszych zawodników wynikiem, 3-1. Rywal postawił nam ciężkie warunki , ale dzięki ogromnej determinacji zdołaliśmy przeważyć szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Brawo DRUŻYNA 💪

Skład: Potrykus, Bistram, Patelczyk, Kwella, Stanasiuk, Albecki, Cieszyński, Pruchniewicz, Reszke, Miedzielec, Wojciechowski Maks oraz Dampc, Thiel, Bladowski, Sobiecki, Małysz, Pienczyn, Wierziński. Bramki:
1-1  Kwella  Patelczyk
2-1  Thiel  Kwella
3-1  Thiel  Małysz  🔴🟡🔵

5. Trampkarz C2 – rocznik 2009

🔴SMS Stolem Gniewino 6-0 Stoczniowiec Gdańsk 🔵
Trener Jakub Przybylski tak wypowiedział się o spotkaniach:
Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu i aż 4 bramki do 32 minuty strzela Nikodem Wejher. Łącznie do przerwy strzelamy ich 5 i przesądzamy o losach spotkania. W drugiej części spotkania intensywność nieco spadła ale gramy „na zero” z tyłu dorzucając jeszcze jednego gola i pewnie wygrywamy to spotkanie 💪
Samobój ⚽️
Skład: Zielonka, Wiśniewski, Mazurek, Vlig, Sułkowski, Kowalewski, Wittbrodt, Spławiński, Sibiga, Wejher, Czwatachka, Tokarz, Skrzypkowski, Jarzyna

✅ Mecz towarzyski

Oba zespoły pauzowały w ligach więc mogliśmy wybrać się do Gdyni na sparing. Show skradł Ksawier Baranowski zdobywca 5 bramek i 4 asyst. Brawo za dobrą grę i realizację założeń taktycznych.

Pięta 🦶

Skład: Reszka, Milewczyk, Świątek, Weltrowski, Bistram, Stankiewicz, Kieliński, Szulist, Pięta, Springman, Tabor, Baranowski, Małysz

6. Młodzik D1 – rocznik 2010

UKS Zatoka Puck 0:7 SMS Stolem Gniewino
W drugiej kolejce rozgrywek wiosennych drużyna Trenera Michała Morgiela udała się do Pucka. Stan marcowej murawy nie ułatwiał gry, jednak po sennym początku naszej drużyny udało się jej wskoczyć na odpowiednie tory i kontrolować mecz. Dziękujemy gospodarzom za spotkanie

KS Stolem Gniewino vs. Sztorm Kosakowo

Drużyna rocznika JD2 w drugiej kolejce ligowej podejmowała SZTORM KOSAKOWO.
Po emocjonującym i wyrównanym meczu przegrała 3 : 4.
Historia bramek:
- na 1 : 0 - Czoska - a. Labuda
- 1 : 1
- 1 : 2
- na 2 : 2 - Siewniak - a. Jóskowski
- na 3 : 2 - Budnik - bezpośrednio z rzutu rożnego
- no i 3 : 3 i mimo ambitnej gry przeciwnicy kończą 3 : 4.
Bardzo dobry mecz! Mimo naszej przewagi w drugiej połowie tracimy bramki po
Gratulacje dla drużyny!!

8. Orlik E2 i Żak

Sparing z Błękitnymi Wejherowo - rocznik 2013/14
O godzinie 15:00 drużyna Stolema Gniewino 2013/2014 rozegrała sparing z Błękitnymi Wejherowo 2013/2014. Dla kilku naszych zawodników było to pierwsze zetknięcie się z większym boiskiem i z grą w systemie 6+1. Podczas meczów chłopcy i dziewczyny próbowali wielu zagrań, były podania, akcje zespołowe, indywidualne, parady bramkarskie jak i lekki chaos na boisku 😉 Mecz zakończył się wynikiem 9:13 dla gości, dziękujemy kolegom z Wejherowa oraz przyjacielowi naszej drużyny trenerowi Rafałowi za przybycie. Na pewno zagramy jeszcze kilkukrotnie ze sobą, może dla odmiany na wyjeździe 😉

Zagraliśmy w składzie:
Milan Iwaniec, Michał Hefta, Klaudia Fopka, Martyna Chołody, Maciej Mach, Konrad Wasilewski, Maciej Mędrycki, Tymon Abako, Feliks Cieśliński

Turniej Energa Griffin Cup Żukowo
W sobotę na zaproszenie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej gniewińskie Żaki F-2 uczestniczyły w turnieju Griffin Cup w Żukowie. Wynik rozczarowujący, ale z drugiej strony drużyna pokazała charakter, ambicję 💪💪💪 i do zespołu wrócił Szymon Ladach, prezentując się z bardzo dobrej strony. W grupie zremisowaliśmy dwa mecze, w których mieliśmy inicjatywę, jednak nie wykorzystaliśmy sytuacji strzeleckich. W ostatnim meczu przegraliśmy 0:3, ostatecznie zajmując trzecie miejsce w grupie, nie kwalifikując się do ćwierćfinału. Dla niektórych naszych młodych sportowców był to prawdziwy dramat, polały się łzy...