Weekend Meczowy KS Stolem 1-2. 04.2023

1. 3 Liga Grupa 2

KS Stolem Gniewino – KS Unia Drobex Solec Kujawski

Mecz 22 kolejki, który nasz zespół rozegrał na własnym boisku niestety nie przyniósł nam tak bardzo oczekiwanych punktów. Gra zdecydowanie nie potoczyła się po naszej myśli i to nasi goście wyjechali z Gniewina z trzema punktami. Bramkę w tym spotkaniu zdobył w 90 minucie Macie Słupecki.

Skład: Leszczyński, Kotwica, Goliński, Liberacki - Patrzykąt, Tomasiewicz, Sobczyński (C), Soboczyński, Gułajski - Bartlewski, Dampc

Rezerwowi: Depka, Klarecki, Gawiński, Balewski, Jeżowski, Tomczak, Wiśniewski.

2. Junior B2 – rocznik 2007

AP Bałtyk II Gdynia - SMS Stolem II Gniewino 1-6 (0-3)

Relacja Trenera Tomasza Kotwicy: „W rozgrywkach JB2 Gdańsk gr. I wybraliśmy się do Gdyni na mecz z Bałtykiem Gdynia. Nasz zespół odniósł wysokie zwycięstwo , jednak rywal pozostawił po sobie dobre wrażenie. W drużynie wystąpili chłopcy grający na co dzień w lidze wojewódzkiej JB2, która w ten weekend pauzowała
.
AP Bałtyk II Gdynia - SMS Stolem II Gniewino 1-6 (0-3).
Skład: Sobieraj , Wasilewski (46' Petryk), Wachowski, Szreder, Bojke ( 46' Marzejon), Osiecki (46' Kupc), Vlig (60' Wos), Biliński (60' Hinc), Hinca (46' Krefta), Lemke (60' Potrawka), Jankuniec.

3. Trampkarz C1 – rocznik 2008

SMS Stolem Gniewino - DSPN Kwidzyn 11-3 (4-2).

Liga Wojewódzka JC1-
Relacja Trenera Krzysztofa Jezierskiego: „W doskonałych nastrojach kończymy weekend po efektownym meczu z DSPN Kwidzyn. Mecz toczył się przy bardzo silnym wietrze , co szczególnie w I połowie utrudniało nam prowadzenie płynnej gry. II odsłona i gra "z wiatrem" spowodowała , że nasze poczynania nabrały tempa i polotu 💪. Już w środę o 17.00 na Arenie Mistrzów podejmować będziemy Arkę Gdynia. Serdecznie zapraszamy.

Skład: Dampc, Bistram, Patelczyk, Kwella, Stanasiuk, Cieszyński, Albecki, Małysz, Miedzielec, Reszke, Thiel oraz Bladowski, Sułkowski, Pienczyn, Pruchniewicz, Wojciechowski Maksymilian, Wierziński, Potrykus.

Relacja Trenera Jakuba Przybylskiego:
Rocznik 2009 gościł dziś w Gdyni i Gdańsku- informujemy - Trójmiasto zdobyte 😉😍💪

W deszczowy poranek rozegraliśmy w Gdyni mecz 16 kolejki Pomorskiej Ligi Juniorów JC2 gr 1. Jako liderzy tabeli od początku ruszyliśmy na rywali, co zaowocowało zdobyciem gola już w 8 minucie. Przez resztę spotkania zdecydowanie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i tworzyliśmy sobie sytuacje strzeleckie, choć nie wszystkie strzały chciały dziś znaleźć drogę do bramki gospodarzy. Na zasługę uznaje hat-trik strzelony przez Bartka Szulista, który w 75’ kapitalnym strzałem zza pola karnego w samo okienko ustala wynik spotkania. Dziękujemy za zaangażowanie

6-0 Szulist (Stankiewicz)

✅ Skład: Reszka, Vlig, Świątek, Weltrowski, Szulist, Spławiński, Małysz, Kieliński, Bistram, Jarzyna, Czwatschka, Sibiga, Stankiewicz, Dawidowski, Skrzypkowski

Jaguar Gdańsk 2-11 SMS Stolem Gniewino

Drugie spotkanie tego dnia odbyło się na obiektach Jaguara w Gdańsku. Był to jedyny rywal, który zdołał nas pokonać w poprzedniej rundzie, więc mieliśmy sporo do udowodnienia. Niestety początek meczu wyglądał zupełnie nie tak jak to sobie wyobrażaliśmy. Brak koncentracji, dużo niedokładności i chaotyczna gra powodują, że rozpoczynamy to spotkanie od utraty bramki po własnych błędach. Zespół jednak już nie pierwszy raz udowadnia, że potrafi odrabiać straty i tak było i tym razem. Im dalej w mecz tym nasza gra wyglądała coraz lepiej, tworzyliśmy więcej sytuacji, graliśmy kombinacyjnie i wykorzystywaliśmy zarówno boczne sektory jak i atakowaliśmy środkiem boiska. Finalnie pewnie wygrywamy to spotkanie i stawiamy kolejny kroczek w drodze do awansu. Dziękujemy za zaangażowanie.

11-2 Baranowski

✅ Skład: Zielonka, Mazurek, Wiśniewski, Tokarz, Wittbrodt, Springman, Tabor, Sułkowski, Kowalewski, Baranowski, Wejher, Falitarski, Kamiński, Pięta

5. Młodzik D1 – rocznik 2010

Dzisiaj z samego rana zespół D1 podejmował Lidera Dębogórze. Po dobrej grze pewnie i wysoko pokonujemy rywali. Popis strzelecki dał Adam Formela Teraz nasz zespół czeka przerwa świąteczna i kolejnym rywalem będzie Orkan Rumia.

6. Orlik E2 i Żak F1

• Sparing z AP Cassubian - rocznik 2013

Relacja Trenera Rafała Lessnau
Dzisiaj o godzinie 10:00 w Gniewinie drużyna Orlików zagrała mecz sparingowy z jedną z drużyn rocznika 2013 AP Cassubian. Graliśmy w systemie 6+1, rozgrywając cztery kwarty po 15 minut. Mecz był rozgrywany przy porywistym wietrze, który często dawał się we znaki zawodnikom oraz zawodniczkom i płatał figle z piłką 😉 Spotkanie obfitowało w wiele bramek, rozumienie gry i pozycji na których w danej chwili zawodnicy się znajdowali było na troszkę wyższym poziomie aniżeli tydzień temu, co na pewno cieszy. Dziękujemy kolegom z Cassubiana za przyjazd i do zobaczenia 😃

Zagraliśmy w składzie:
Milan Iwaniec, Adrian Pranga, Klaudia Fopka, Maria Owczarek, Tymon Abako, Maciej Mach, Jerzy Słowik, Feliks Cieśliński, Jan Dettlaff, Maciej Mędrycki

Bramki;
Jerzy Słowik:
Maciej Mach:
Jan Dettlaff:

• NO10 Sports Cup 3 kolejka - rocznik 2014.

Dzisiaj w Gdyni drużyna Żaków F1 rozegrała ostatnią trzecią kolejkę turnieju NO10 Sports Cup. Chłopcy rozegrali trzy emocjonujące spotkania i do ostatniej minuty walczyliśmy o końcowy tryumf w rozgrywkach.
Pierwszy mecz zagraliśmy z Ejsmondem Club Wiczlino, który awansował z grupy C do grupy A w ciągu 2 kolejek nie przegrywając żadnego spotkania. Rywale dość szybko wyszli na prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. Nasi zawodnicy jednak kontynuowali swoją dobrą grę, którą pokazali w całym turnieju i spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 6:1.
W drugim spotkaniu mierzyliśmy się ze Sztormem Kosakowo i znowu zaczęliśmy spotkanie od stanu 0:1. Chłopcy jednak ponownie wykazali się dużą determinacją i spokojem w grze, co przełożyło się na końcowy rezultat 4:3.
Ostatni mecz z Tiki Taką był meczem o 1 miejsce w całym turnieju. Poprzednie dwa mecze dawały już się naszym zawodnikom we znaki, warunki pogodowe dzisiaj nie były sprzyjające i oprócz walki z drużynami przeciwnymi dochodziła też walka z wiatrem. Nasza drużyna od początku atakowała, większość meczu spędzaliśmy na połowie przeciwnika, jednak w tym meczu zawiodła skuteczność i decyzyjność. Jedyną bramkę w tym meczu strzelili zawodnicy Tiki Taki w końcówce spotkania, mieliśmy potem jeszcze swoje sytuacje, ale zawsze czegoś brakowało
W ostatecznym rozrachunku zajmujemy 2 miejsce w całym turnieju na 13 drużyn. W 9 meczach strzeliliśmy 38 bramek, a straciliśmy 18. Indywidualnie z naszej drużyny nagrodzony został Szymon Potrykus, który został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju - wielkie gratulacje! Wielkie brawa należą się też oczywiście całemu zespołowi, który w tych wszystkich spotkaniach zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Dzięki cotygodniowym zmaganiom, nie tylko w tym turnieju, chłopcy stale podnoszą swoje umiejętności, budują się nie tylko indywidualnie, ale i zespołowo - dwóch zawodników dotarło dzisiaj po kilkudniowej walce z chorobą byle tylko móc wspomóc swoich kolegów.

Maciej Wieczorek, Szymon Gołębiowski (C), Leon Gackowski, Fabian Klas, Bartosz Ladach, Szymon Potrykus, Igor Olchawa, Antoni Socha, Maciej Warych, Szymon Ladach.