1 Kolejka Unia Solec Kujawski - Stolem Gniewino 2:3

1 kolejka, III liga, gr.2, 05.08.2023r. godz.14:00

Unia Solec Kujawski – STOLEM Gniewino 2:3(1:1)

Bramki: 0:1 Patryk Soboczyński (23’ – karny), 1:1 Sergii Kravchenko (35’), 1:2 Mateusz Dampc (53’), Szymon Babiarz (57’ – karny), 2:3 Patryk Soboczyński (61’)

Unia Solec Kujawski – Skowroński – Witkowski, Kujawka, Szymański, Woźny, Kępczyński, Mielcarek, Chołuj, Horvat, Kravchenko, Babiarz

STOLEM Gniewino – Moczadło – Kotwica, Balewski, Lengiewicz, Patrzykąt, Dampc ( 76’ Wachowiak), Klarecki, Sobczyński, Soboczyński, Gułajski (70’ Kruczkowski), Biliński (90’ Łyszkiewicz)

Rezerwowi: Olszowiec Jakub, Tomczak Kacper, Wiśniewski Michał, Belka Euzebiusz, Hinc Nikodem, Kafka Wojciech.

Na inaugurację III ligi piłki nożnej, drużyna Stolema Gniewino pokonała na wyjeździe Unię Solec Kujawski 3:2. Mecz mógł się podobać kibicom. Pierwszy celny strzał na bramkę odnotowano w 14 minucie, kiedy uderzenie z dystansu pewnie obronił Moczadło. Po kwadransie gry do głosu doszli goście. Efektem tego był faul w polu karnym na Dampcu. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Jedenastkę zamienił na gola Soboczyński i Stolem objął prowadzenie 1:0. Wydawałoby się, że goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednak z niegroźnej sytuacji w 35 minucie gospodarze wyrównali. Po dośrodkowaniu z prawej strony celnym strzałem, piłka przeszła po rękach Moczadły, akcję zamknął Kravchenko, doprowadzając do remisu.

Po przerwie kibice, w ilości około 150 osób, zobaczyli kolejne gole. Dobrze drugą połowę rozpoczęła Unia. Strzał Babiarza obronił Moczadło. Następna akcja Unii przyniosła im gola. Sędzia jednak słusznie dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika gospodarzy i jej nie uznał. Odpowiedź Stolema była piorunująca. Bardzo ładna akcja rozpoczęta przez Balewskiego, asysta Sobczyńskiego i bramka Dampca z bliskiej odległości. Gniewinianie ponownie objęli prowadzenie. Po 4 minutach sędzia gwizdnął jedenastkę dla miejscowych. Piłka uderzona głową trafiła przypadkowo zawodnika Stolema, Kotwicę w rękę. Pewnym egzekutorem okazał się Babiarz, ponownie doprowadzając do remisu. Dobrze grający piłkarze Stolema nie odpuścili i efektem tego był gol, drugi w tym spotkaniu Soboczyńskiego. Z około 10 metrów posłał on futbolówkę w lewy róg bramki gospodarzy. Zasłonięty Skowroński nie miał szans. W 75 minucie interweniujący na przedpolu własnej bramki Moczadło został faulowany, ucierpiała jego ręka. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Bramkarz Stolema dograł mecz do końca, jednak później okazało się że kontuzja prawdopodobnie wykluczy go z gry na dłuższy okres czasu. Zawodnik gospodarzy został za to przewinienie ukarany tylko żółtą kartką. Ostatnie 30 minut to wymiana ciosów. Po stronie Stolema odnotowano spojenie słupka z poprzeczką po strzale Soboczyńskiego a po stronie Unii słupek. Nerwowo było w doliczonym czasie gry, jednak napór gospodarzy udało się odeprzeć i 3 punkty pojechały do Gniewina.

Tak po meczu powiedział:

Arkadiusz GAFFKA, I trener Stolema Gniewino – Cieszymy się na pewno, że wygraliśmy 3:2, to pierwsze 3 punkty. Styl może nie był najlepszy, mecz dla kibiców fajny, dla trenerów gorzej, bo tych akcji było dużo w jedną i w drugą stronę. Strzeliliśmy jedną bramkę więcej. Mamy 3 punkty. Jedziemy dalej. Chcemy grać piłkę na tak. Zapraszam wszystkich na mecz z Flotą