12 kolejka Polonia Środa Wielkopolska - STOLEM Gniewino 2:0 (0:0)

Polonia Środa Wielkopolska - STOLEM Gniewino 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Dawid Bałdyga (67’-karny), 2:0 Kamil Budych (78’)

Polonia Środa Wielkopolska – Frąckowiak – Walczak, Wujec, Buczma, Giełda, Siedlecki, Skrobosiński, Stangel, Budych, Durueke, Bałdyga

STOLEM Gniewino – Staniszewski – Patrzykąt, Lengiewicz, Wiśniewski, Balewski, Kotwica, Sobczyński (68’ Wachowiak), Kruczkowski (85’ Kafka), Bach (68’ Gułajski), Soboczyński (85’ Śliwowski), Łyszkiewicz

Rezerwowi: Moczadło, Tomczak, Dampc, Belka, Biliński

Sędziowali: Adam MARCZUK jako sędzia główny oraz Marcin SADOWSKI i Krzysztof KACZMAREK jako asystenci ( wszyscy K-P ZPN Toruń)

W niedzielne popołudnie piłkarze Stolema Gniewino rozegrali mecz na wyjeździe z sąsiadującą w tabeli Polonią Środa Wielkopolska. Zakończył się on zwycięstwem gospodarzy 2:0. Debiut w drużynie seniorskiej zaliczył Śliwowski Oskar, który w czerwcu br. skończył 16 lat.

Mecz prowadzony był pod dyktando przyjezdnych, którzy byli częściej w posiadaniu piłki, kreowali grę. Był to mimo porażki jeden z najlepszych meczów w tej rundzie Gniewinian i na tę porażkę nie zasłużyli. Według wielu obserwatorów, negatywną rolę odegrał również sędzia główny spotkania. Gospodarze poza sytuacjami z 15 minuty, gdzie Wiśniewski skutecznie zablokował strzał, wyręczając Staniszewskiego i 26 minuty, gdzie było groźnie w zamieszaniu podbramkowym, nie stworzyli nic więcej w pierwszej połowie. Stolem natomiast bliski zdobycia goli był w 2 minucie (Kruczkowski), w 18 minucie (Wiśniewski), w 29 minucie (Łyszkiewicz), 30 minucie (Soboczyński) i w 40 minucie (Bach). Z tych pięciu sytuacji powinny paść przynajmniej 2 gole. Sędzia główny meczu bardzo często przerywał grę, dopatrując się fauli, które tylko on widział, a dopuszczającymi się przewinień byli goście.

Na drugą połowę piłkarze Stolema wyszli bardzo zmotywowani, wiedzieli, że są stroną przeważającą i tylko kwestią czasu byłoby zdobycie gola. Pierwsze 20 minut wyglądało podobnie jak pierwsza połowa. Polonia nie stworzyła żadnej sytuacji bramkowej. W 67 minucie sędzia Marczuk (było to bardzo słabe prowadzenie przez niego zawodów), podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, dopatrując się przewinienia Lengiewicza na zawodniku Polonii w okolicy 16 metra przed bramką Staniszewskiego. Wskazał na rzut karny, a na gola dla gospodarzy zamienił go Bałdyga. W poczynania Gniewinian zaczęła wkradać się nerwowość. Widzieli jak prowadzący zawody gwiżdże rzekome ich faule, przeszkadzając w budowaniu akcji. Wynikiem tego był drugi gol dla Polonii. W 78 minucie zasłonięty Staniszewski zareagował zbyt późno i nie obronił strzału Budycha. Stolem próbował odrobić straty szarpanymi akcjami. Nie udało się i porażka 0:2 stała się faktem.

Następny mecz Stolem rozegra na „Arenie Mistrzów” z liderem tabeli, Świtem Skolwin (Szczecin) w piątek 20 października 2023r. o godz. 15:00.