13 kolejka STOLEM Gniewino - Świt Skolwin (Szczecin) 0:0

13 kolejka, III liga, gr.2, 20.10.2023r. godz.15:00

STOLEM Gniewino – Świt Skolwin (Szczecin) 0:0

STOLEM Gniewino – Staniszewski – Patrzykąt, Lengiewicz, Wiśniewski, Balewski, Kotwica, Wachowiak, Kruczkowski (90+3’ Kafka), Bach (68’ Gułajski), Soboczyński (85’ Biliński), Łyszkiewicz

Rezerwowi: Moczadło, Tomczak, Belka, Klarecki, Belka, Śliwowski

Świt Skolwin (Szczecin) – Słowikowski – Remisz, Siwiński, Ładziak, Kędziora, Nowak, Wojdak, Święty, Ciechanowski, Balcewicz, Kujawa

Sędziowali: Piotr CHOJNACKI jako sędzia główny oraz Błażej GRANAT i Jakub ROUSSEAU jako asystenci, wszyscy reprezentujący KS Mazowieckiego ZPN.

Lider zatrzymany !!! Do Gniewina w ramach 13 kolejki spotkań III ligi, gr.2 przyjechał Świt Skolwin (Szczecin), który dotychczas mógł się poszczycić bilansem 10 zwycięstw, 2 remisów, 0 porażek oraz wygranymi 7 ostatnimi meczami z rzędu. Zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Stolem zremisował mecz 0:0, co było na pewno przełamaniem złej dotychczasowej passy.

Z przebiegu meczu widać było, że piłkarze ze Szczecina nie przez przypadek są na szczycie tabeli. Bardzo dobrze zorganizowani, dobrze operujący piłką i groźni w sytuacjach bramkowych. I to im przeciwstawił się Stolem. Niemal całą pierwszą połowę przeważali goście a gospodarze kontratakowali. Tradycyjnie już w pierwszej minucie, pierwszą akcję w meczu przeprowadzili piłkarze Stolema. Soboczyński płasko dośrodkował a na piłkę nabiegał Bach. Minimalnie minął się z futbolówką. Z tej akcji mógł paść gol. Od 10 minuty do głosu zaczęli dochodzić goście. Zagrożeniem dla bramki strzeżonej przez Staniszewskiego byli Ładziak, Święty, Kujawa. Po ich zagraniach i strzałach piłka minimalnie mijała słupek. W 18 minucie Balewski zablokował strzał a w 20 minucie po strzale Ładziaka słupek uratował Stolem przed utratą gola. Gniewinianie odwzajemnili się m.in. strzałem Wachowiaka z rzutu wolnego, z około 30 metrów, pół metra nad poprzeczką. Obrona Stolema była dobrze zorganizowana.

W drugiej połowie gospodarze zagrali dużo lepiej. Piłkarze Świtu nie mieli recepty na zdobycz bramkową. Ich plan na mecz nie realizował się . Stąd 4 zmiany w czasie od 45 do 55 minuty. W 49 minucie Wiśniewski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, po strzale głową posłał piłkę metr nad poprzeczką. Drugie 45 minut obfitowały w wzajemne ataki. W 65 minucie Stolem mógł mówić o dużym szczęściu. Paczuk wyszedł sam na sam ze Staniszewskim. Ten drugi był górą w tym pojedynku, popisał się kapitalną obroną , posyłając piłkę na rzut rożny. Końcowe minuty to przewaga gości, serie rzutów rożnych i zdeterminowana obrona gospodarzy. W doliczonym czasie gry, Staniszewski piąstkował piłkę prosto pod nogi piłkarza Świtu, zamiast ją łapać. Z tej akcji piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy. Sędzia po tej akcji zakończył mecz. To jest bardzo cenny punkt Stolema.

W 14 serii spotkań Stolem rozegra swój mecz na wyjeździe z Gedanią Gdańsk w sobotę 28 października 2023r. o godz. 15:00.