15 kolejka STOLEM Gniewino - Steico Noteć Czarnków 2:1 (1:0)

STOLEM Gniewino – Steico Noteć Czarnków 2:1(1:0)

STOLEM Gniewino – Staniszewski – Patrzykąt, Lengiewicz, Wiśniewski, Balewski, Kotwica, Klarecki, Kruczkowski (82’ Kafka), Bach (73’ Gułajski), Łyszkiewicz, Soboczyński (73’ Biliński)

Rezerwowi: Moczadło, Tomczak, Belka, Śliwowski, Hinc, Dampc

Steico Noteć Czarnków – Zborek – Kozak, Piekarski, Kacprzak, Magdziarz, Burzyński, Walczak, Mierzwa, Kaczmarek, Zachciał, Gruntkowski

Sędziowali: Piotr WIŚNIEWSKI jako sędzia główny oraz Piotr MIRŻ i Filip GÓRECKI jako asystenci.

Z godzinnym opóźnieniem rozpoczęło się spotkanie w Gniewinie w ramach 15 kolejki III ligi, gr.2. Według sędziego głównego zawodów płyta boiska nie była należycie przygotowana ( zbyt dużo zalegającej wody po opadach deszczu ) i zlecił jej poprawienie. Ostatecznie o godz. 14 mecz się rozpoczął, w którym Stolem pokonał zajmującą dotychczas 4 miejsce w ligowej tabeli Noteć Czarnków 2:1. Podopieczni trenera Arkadiusza Gaffki nie przegrali trzeciego z rzędu ligowego meczu. Należy to uznać za widoczny progres. Było to pierwsze zwycięstwo Gniewinian w tym sezonie u siebie.

W mecz gospodarze weszli źle. Pierwsze 15-20 minut to błędy po ich stronie i lekka przewaga gości. Już w 1 minucie Noteć mogła wyjść na prowadzenie. Szczęście było po stronie miejscowych. Potem Stolem zaczął grać lepiej i gra się wyrównała. W 26 minucie Soboczyński oddał ładny strzał z lewej nogi w poprzeczkę. Minutę później Piekarski (Noteć) strzelał z 20 metrów minimalnie niecelnie. W 33 minucie Stolem przeprowadził akcję lewą stroną boiska. Dośrodkowanie Kruczkowskiego zamknął skutecznie Kotwica, który strzałem w prawy róg bramki Zborka zdobył gola. 1:0 dla Stolema. W 40 minucie Mierzwa próbował pokonać Staniszewskiego. Ten drugi był górą. Minutę później Stolem po rzucie rożnym zdobył gola, jednak sędzia go nie uznał, dopatrując się zagrania ręką. Na przerwę Stolem schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Dobrze rozpoczęła się druga część gry dla Stolema. W 51 minucie naciskający na Kaczmarka Balewski spowodował, że Kaczmarek wycofał piłkę do swojego bramkarza. Ten popełnił błąd i piłka przeleciała pod jego nogą, znajdując drogę do bramki. Po strzale samobójczym gospodarze prowadzili 2:0. W 60 minucie Noteć mogła zdobyć gola. Dobrze w groźnej sytuacji zachował się Staniszewski. W 76 minucie goście zdobyli gola kontaktowego. Nieporozumienie w szeregach piłkarzy Stolema wykorzystał lider klasyfikacji strzelców Wiktor Kacprzak, zdobywając swojego 16 gola w sezonie. W 82 minucie Noteć mogła doprowadzić do remisu. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Osowski uderzył głową minimalnie obok słupka. Od tego momentu Stolem prowadził grę daleko od swojej bramki i mimo doliczonych 4 minut wynik nie uległ zmianie. Pierwsza wygrana w tym sezonie na „Arenie Mistrzów” stał się faktem.

W przedostatniej serii rundy jesiennej Stolem rozegra swój mecz na wyjeździe z outsiderem tabeli Wikędem Luzino w sobotę 11 listopada 2023r. o godz. 13:00.