4 Kolejka Stolem Gniewino - Cartusia 1923 Kartuzy 0:0

STOLEM Gniewino – Cartusia 1923 Kartuzy 0:0

STOLEM Gniewino – Olszowiec – Balewski (82’ Dampc), Wiśniewski, Kotwica, Patrzykąt, Klarecki, Sobczyński (76’ Kafka), Belka (82’ Łyszkiewicz), Gułajski, Kruczkowski (76’ Tomczak), Biliński (89’ Lemke )

Rezerwowi: Więcek Dominik, Wachowski Filip, Hinc Nikodem

Cartusia Kartuzy – Ryszewski – Vidal Mera Oscar Andres, Andrychowicz, Szałecki, Poręba Marcin, Gryszkiewicz, Przyborowski, Poręba Jakub, Wojowski, Deja, Łysiak

Sędziowali: Buda Łukasz jako sędzia główny oraz Skrzypiński Michał i Bartlewski Jakub jako asystenci.

Problemy zdrowotne nie omijają piłkarzy Stolema Gniewino. Trener Arkadiusz Gaffka w meczu przed własną publicznością z Cartusią Kartuzy nie mógł skorzystać między innymi z Jakuba Bacha, Dariusza Patelczyka, Arkadiusza Moczadło, Fabiana Lengiewicza czy Marcina Staniszewskiego. W kadrze meczowej znalazło się aż 8 młodzieżowców.

Pierwsi strzelanie rozpoczęli piłkarze Cartusii. W 3 minucie niecelnie. W 10 minucie Gryszkiewicz zauważył wysuniętego przed pole bramkowe Olszowca i postanowił go przelobować. Ta próba była również nieudana. W pierwszym kwadransie gry było za dużo strat i niecelnych podań po stronie Stolema. W 16 minucie ładną akcję przeprowadzili Sobczyński z Gułajskim, zakończoną niecelnym strzałem tego drugiego. Bardzo groźnie było w 26 minucie, kiedy Szałecki z Cartusii miał przed sobą tylko Olszowca. Zwycięski z tego pojedynku wyszedł bramkarz Stolema. Minutę później Klarecki wyręczył Olszowca, wybijając piłkę na rzut rożny. Następnie dobry strzał na bramkę gości oddał Gułajski. Ryszewski odprowadził piłkę wzrokiem, która minęła minimalnie słupek. W 38 minucie ponownie Szałecki oddał strzał z 20 metrów, ponownie niecelny. Pierwsze 45 minut to lekka przewaga Cartusii.

Druga część gry wyglądała podobnie. Częściej przy piłce byli przyjezdni. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, którzy mogli objąć prowadzenie. W wyśmienitej sytuacji znalazł się Kruczkowski. Jego strzał z bliskiej odległości był jednak minimalnie niecelny. Tylko on sam wie dlaczego w tej sytuacji piłka nie znalazła drogi do bramki. Następnie do głosu doszli goście. To oni mieli więcej sytuacji, po których mogli zdobyć gola. Tak zwane „setki” wybronił w 58 i 64 minucie bardzo dobrze spisujący się w bramce Stolema Olszowiec. Stolem odpowiedział ładną akcją, którą zakończyła kanonada strzałów, jednak żaden nie znalazł drogi do bramki. Podział punktów w tym spotkaniu należy uznać za sprawiedliwy.

Stolem Gniewino z jednym zwycięstwem, dwoma remisami i jedną porażką zajmuje obecnie 11 miejsce w ligowej tabeli, stosunkiem bramek: 6-6.

Następny mecz 27 sierpnia o godz.11:00, Stolem rozegra w Szczecinie z rezerwami Pogoni.