5 kolejka Pogoń II Szczecin - STOLEM Gniewino 2:0

Pogoń II Szczecin - STOLEM Gniewino 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Adam Frączczak (40’), 2:0 Błażej Starzycki (67’)

Pogoń II Szczecin – Holewiński – Fornalik, Hyl, Urbaniak, Góral, Kaczorek, Kroczek, Starzycki, Frączczak, Jakubczyk, Bąk

STOLEM Gniewino – Dąbrowny – Balewski, Wiśniewski, Kotwica, Patrzykąt, Tomczak ( 46’ Sobczyński) Klarecki, Belka (62’ Jankuniec), Gułajski (67’ Wachowiak), Kruczkowski (62’ Dampc), Biliński (70’ Hinc )

Rezerwowi: Olszowiec Jakub, Wachowski Filip, Kafka Wojciech, Łyszkiewicz Dustet Adrian

Sędziowali: Szymon Lizak jako sędzia główny oraz Łukasz Stankowski i Aleksandra Mostowska jako asystenci.

W 5 kolejce spotkań do Szczecina udała się drużyna Stolema Gniewino na mecz o trzecioligowe punkty z rezerwami Pogoni. Nie był to udany wyjazd, gdyż komplet punktów zdobyli gospodarze. W bramce pierwszy raz stanął Dawid Dąbrowny, który wrócił do klubu.

Pierwsze dwa kwadranse meczu to przewaga Pogoni w posiadaniu piłki. Stolem dobrze bronił z nastawieniem na kontrataki. Dobrej obronie towarzyszyło również szczęście. W 6 minucie Balewski przytomnie uratował drużynę wybijając na rzut rożny. Chwilę później do dośrodkowanej piłki po ziemi wzdłuż linii bramkowej Stolema nikt nie doszedł. W 10 minucie poprzeczka uratowała gości przed utratą gola. Kolejno w 31, 33 i 35 minucie swoje sytuacje po kontratakach mieli zawodnicy z Gniewina. Najpierw Tomczak strzelił w bramkarza , następnie Belka w sytuacji sam na sam strzelił w nogi bramkarza i chwilę później, strzał Gułajskiego, także w sytuacji sam na sam obronił Holewiński. Szkoda niewykorzystanych szans. W 40 minucie w wydawałoby się niegroźnej sytuacji , po dośrodkowaniu z lewej strony boiska gola głową zdobywa były ekstraklasowy zawodnik Adam Frączczak, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Stolem mógł wyrównać za sprawą Kotwicy. Po jego strzale głową piłka minimalnie minęła słupek.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Portowcy kontrolowali wydarzenia na boisku, szukając swoich szans na zdobycie gola. Trener Gaffka dokonał kilku zmian. Jednak w 67 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska strzał bronił Dąbrowny, ale wobec dobitki Starzyckiego był bezradny. Pogoń od tego momentu prowadziła 2:0. Stolem miał swoje szanse w ostatnich 10 minutach gry. Wynik próbowali zmienić Dampc i Sobczyński. Po ich strzałach piłka nie znalazła drogi do bramki, tym samym druga porażka w sezonie stała się faktem.

Następny mecz Stolem rozegra u siebie. Na „Arenie Mistrzów” w sobotę 2 września 2023r. o godz. 16:00 podejmie KP Starogard Gdański.

Dziękujemy Pogoni Szczecin za umożliwienie opublikowania zdjęć z tego spotkania.