6 kolejka STOLEM Gniewino - KP Starogard Gdański 2:3

6 kolejka, III liga, gr.2, 02.09.2023r. godz.16:00

STOLEM Gniewino – KP Starogard Gdański 2:3(1:1)

Bramki: 0:1 Daniel Sławiński (23’), 1:1 Paweł Sobczyński (32’), 2:1 Patryk Soboczyński (47’), Filip Łukasik (60’), 2:3 Jakub Pek (73’ - karny)

STOLEM Gniewino – Dąbrowny – Balewski (70’ Kruczkowski), Wiśniewski, Kotwica, Patrzykąt, Dampc (80’ Kafka), Klarecki, Sobczyński (70’ Wachowiak), Gułajski, Biliński (70’ Belka )

Rezerwowi: Staniszewski, Jankuniec, Hinc, Lemke, Łyszkiewicz

KP Starogard Gdański – Czajkowski – Kuźniarski, Bałamącek, Pek, Zieliński, Sławiński, Kleinschmidt, Bohdanowicz, Mikuła, Parulski, Łukasik

Sędziowali: Szrek Marcin jako sędzia główny oraz Zięba Hubert i Prokop Michał jako asystenci.

Na „Arenie Mistrzów” w Gniewinie, w ramach 6 serii spotkań, Stolem Gniewino podejmował sąsiadującego w tabeli KP Starogard Gdański. Był to mecz walki, w którym smak zwycięstwa przechodził raz na jedną stronę raz na drugą.

Pierwsze 10 minut to wzajemne badanie się przeciwników, próby rozgrywania piłek w środku boiska. Pierwsi strzelanie na bramkę rozpoczęli przyjezdni. W 11 minucie Kleinschmidt uderzył na bramkę Dąbrownego, jednak ten drugi był górą. 3 minuty później Dąbrowny skapitulował. Dośrodkowanie po stałym fragmencie gry, zgranie głową pod nogi Sławińskiego i ten z bliskiej odległości zdobywa gola. Kolejne 10 minut to wzajemne ataki obydwu drużyn. Po stronie Stolema strzałami niecelnymi kończyli akcje Gułajski i Soboczyński, a po stronie KP dwukrotnie Zieliński. W 32 minucie Balewski wypracował rzut rożny. Z narożnika boiska grę wznowił Klarecki, dośrodkowując na dalszy słupek a tam akcję zamknął celnym strzałem głową Sobczyński. 1:1. Do końca pierwszej połowy Stolem przeważał, atakując bramkę gości.

Druga część gry to rozgrywanie piłki przez Stolem i obrona własnej bramki przez cały zespół KP,z nastawieniem na kontrataki. Bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. W 47 minucie po indywidualnej akcji Soboczyński lewą nogą z około 25 metrów zdobył piękną bramkę, wyprowadzając Stolem na prowadzenie. Wtedy kiedy to Stolem dominował na boisku, w 60 minucie, bardzo ładnym strzałem z około 20 metrów popisał się Łukasik i zdobył gola wyrównującego. Od tej chwili coś się zacięło w grze Stolema. Dwie minuty później kolejny kontratak zespołu KP przyniósł im gola. Na szczęście dla gospodarzy sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W 73 minucie Gułajski faulował zawodnika KP w polu karnym. Ewidentne przewinienie i sędzia wskazał na punkt oddalony od linii bramkowej o 11 metrów. Pewnym egzekutorem okazał się Pek i zespół ze Starogardu Gdańskiego prowadził 3:2. Do końca Stolem próbował zmienić wynik spotkania, jednak próby były nieskuteczne. Tym samym zanotował trzecią porażkę w sezonie i pierwszą przed własną publicznością.

Kolejny mecz 9 września o godz.15:00, Stolem rozegra na wyjeździe z liderem tabeli Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Dziękujemy KP Starogard - Panu Januszowi Bohdanowiczowi za możliwość udostępnienia zdjęć.