8 kolejka Sokół Kleczew - STOLEM Gniewino 2:0

Bramki: 1:0 Michał Zimmer (89’), 2:0 Mateusz Wzięch (90+2’)

Sokół Kleczew – Lorek – Zimmer, Kultys, Kaliszan, Kowalczuk, Pawlak (68’ Matuszewski), Wzięch, Andrzejewski Jan, Andrzejewski Kacper (61’ Friska), Kroczyński ( 61’ Stańczyk), Grobelny

STOLEM Gniewino – Staniszewski – Tomczak (46’ Balewski), Lengiewicz, Kotwica (90’ Kafka), Wachowiak, Klarecki, Sobczyński, Belka (75’ Łyszkiewicz), Soboczyński (75’ Biliński), Gułajski, Kruczkowski (75’ Dampc)
Rezerwowi: Olszowiec, Wiśniewski, Bach

Sędziowali: Mateusz ONYSK jako sędzia główny oraz Piotr MIRŻ i Bartosz WILK jako asystenci ( wszyscy KS Bydgoszcz)

W przeciwieństwie do poprzedniej kolejki, tym razem w minorowych nastrojach wracali do Gniewina piłkarze Stolema. W 8 kolejce spotkań ulegli w Kleczewie miejscowemu Sokołowi 0:2. Mecz sędziowała taka sama trójka sędziowska jak w meczu z 2 kolejki Stolem-Flota.

Niemal w każdym meczu Stolem dostarcza swoim kibicom pokaźną dawkę emocji. Dzieje się tak zarówno w Gniewinie jak i na wyjeździe. Nie było inaczej i tym razem. Pierwszą połowę można podzielić na trzy kwadranse. W pierwszym drużyny operowały piłką w środkowej części boiska ze sporą ilością niecelnych podań. W drugim nieznaczną przewagę miał Sokół. W nim trzykrotnie naszej bramce zagroził Wzięch, jednak na posterunku był Staniszewski. W trzecim kwadransie dominował Stolem. W 39 minucie z rzutu rożnego Klarecki dograł futbolówkę na głowę Sobczyńskiego. Po jego strzale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Minutę później, 25 metrów od bramki Klarecki był faulowany. Bezpośredni strzał na bramkę oddał Soboczyński, trafiając w słupek. Do przerwy bez goli.

Po przerwie zobaczyliśmy inaczej grające drużyny. Sokół był trochę cofnięty z nastawieniem na kontrataki, a Stolem dużo lepiej operował piłką i był przy niej częściej. Najpierw Wachowiak strzelał nad poprzeczką, potem Kruczkowski bardzo niecelnie. W 54 minucie bardzo groźną akcję przeprowadził Sokół. Po rzucie wolnym, bitym przez Kowalczuka ( jego dośrodkowania były w całym meczu trudne do obrony, ze względu na specyficzną rotację piłki ) bardzo dobrze zachował się Kotwica, który wybił piłkę. W 72 minucie Balewski oddał trudny strzał, jednak bramkarz Sokoła obronił. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, nadeszły kluczowe dla losów meczu minuty. W 85 i 88 minucie Sobczyński został ukarany przez sędziego dwoma żółtymi kartkami i w konsekwencji kartką czerwoną. Już minutę później mniejsza koncentracja w obronie i głową gola zdobył Zimmer, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Stolem podjął ryzyko atakując i licząc, że zdobędzie gola na wagę remisu. W doliczonym czasie gry Dampc stracił piłkę w środkowej strefie boiska. Sokół przeprowadził kontratak, który celnym uderzeniem w lewy róg bramki Staniszewskiego zakończył Wzięch, ustalając wynik meczu.

Kolejny mecz Stolem rozegra na „Arenie Mistrzów” z drużyną Błękitni Stargard w sobotę 23 września 2023r. o godz. 16:00.

Dziękujemy klubowi Sokół Kleczew za możliwość udostępnienia zdjęć.