9 kolejka STOLEM Gniewino - Błękitni Stargard 0:6 (0:4)

9 kolejka, III liga, gr.2, 23.09.2023r. godz.16:00

STOLEM Gniewino – Błękitni Stargard 0:6(0:4)

Bramki: 0:1 Grzegorz Aftyka (17’), 0:2 Damian Niedojad (33’), 0:3 Julian Kamiński (41’), 0:4 Grzegorz Aftyka (45+1’), 0:5 Damian Niedojad (66’), 0:6 Bartłomiej Zdunek (90+1’ - karny)

STOLEM Gniewino – Staniszewski – Balewski, Kotwica, Patrzykąt, Lengiewicz, Klarecki, Soboczyński (75’ Lemke), Gułajski ( 46’ Sobczyński), Kruczkowski (46’ Wachowiak), Biliński (75’ Belka), Bach ( 57’ Kafka)
Rezerwowi: Olszowiec, Tomczak, Wiśniewski, Hinc.

Błękitni Stargard – Reszka – Liśkiewicz, Niedojad, Prawucki, Nowicki, Kwiatkowski, Kaczorowski, Kapela, Aftyka, Kamiński, Wawszczyk

Sędziowali: Jakub POPŁAWSKI jako sędzia główny oraz Kamil MUSYT i Paweł JANKOWSKI jako asystenci, wszyscy reprezentujący KS PZPN.

To był słaby mecz w wykonaniu piłkarzy trzecioligowego Stolema Gniewino. Ulegli oni u siebie bardzo wysoko Błękitnym Stargard 0:6. Kibice gospodarzy oczekiwali pierwszego zwycięstwa na „Arenie Mistrzów” w sezonie 2023/24. Nic z tego. Na trzy punkty przed własną publicznością trzeba poczekać co najmniej do 7 października.

Mecz mógł się rozpocząć od prowadzenia Stolema. Już w 1 minucie Gułajski podał do Bilińskiego, a ten oddał strzał z 16 metrów i posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Od tego momentu mecz nie wyglądał dobrze w wykonaniu gospodarzy. Przewagę w ilości stwarzanych sytuacji bramkowych mieli goście. W 17 minucie Aftyka otworzył wynik meczu i zdobył gola, strzelając z prawej strony boiska, po rękach Staniszewskiego. 10 minut później bramkarz Stolema obronił w sytuacji sam na sam. W 33 minucie Niedojad otrzymał prostopadłą piłkę, zagraną między stoperów Stolema, i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. 0:2. To nie koniec ataków Błękitnych. 8 minut później Kamiński z bliskiej odległości podwyższył na 3:0. Sędzia przedłużył pierwszą część o 2 minuty. W pierwszej minucie z nich Staniszewski obronił w sytuacji sam na sam, wybijając piłkę .Doszedł do niej nie asekurowany przez nikogo Aftyka i pięknym strzałem z 17 metrów zdobył swojego drugiego, a dla Błękitnych czwartego gola.

W drugiej części gry, po dokonanych zmianach, a tym samym zmianie ustawienia przez trenera Arkadiusza Gaffkę, Gniewinianie grali nieco lepiej. Sporo zamieszania na lewej stronie boiska robił kapitan Wachowiak, jednak jego strzały nie znajdowały drogi do bramki. W 66 minucie Klarecki stracił piłkę w środkowej strefie boiska i po przeprowadzonej kontrze, Błękitni za sprawą Niedojada podwyższyli wynik na 5:0. Stolem nie miał w tym meczu wiele sytuacji. Jedną z nich był strzał Soboczyńskiego z bliskiej odległości w słupek. Gospodarze próbowali zdobyć gola honorowego. Ich próby były jednak nieudane. W 90+1 minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Staniszewski, zdejmując piłkę z „okienka” własnej bramki, wybijając na rzut rożny. Po wznowieniu gry Wachowiak faulował w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się Zdunek, ustalając wynik meczu na 6:0 dla gości.

Następny mecz 1 października o godz.15:00, Stolem rozegra na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz.